| denisssssss a întrebat:

"Bună TPU! Îmi place de o fată din clasa mea și nu știu cum să-i spun ca îmi place de ea (sunt m-ai timid de felul meu), credeți ca și ei îi place de mine? " cum ma abordează ea?

-întotdeauna după școală mă plimb cu ea ne radem împreună...

-când pleacă colega ei de banca îmi spune sa stau lângă ea sau se pune ea lângă mine când nu am pe,, colegu" lângă mine

-asta mie mi se pare ca ma ia la mișto îmi tot spune ca ma ia de bărbat. (știe ca fac curat pe acasă știu să-mi fac de mâncare când sunt singur)

-am plecat acasă la o prietena de-a sa (am fost 3) fiindumi rușine deoarece eram singurul băiat în casa și se făcuse cam târziu și am zis :" eu trebuie să plec ne vedem mai tarziu" și ea îmi spunea sa mai stau și cand voiam sa plec ea ma prindea de mâna și îmi spunea sa nu plec.

1.Credeti ca ma place? (E cam frumoasa...) știu ca n-are rost ce e în paranteza dar neh...

2.Cum as putea sa îi spun cami cam place de ea?

Bine înțeles ca va dau fundiță!

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca nu reusesti sa-ti invingi timiditatea pentru a-i spune in mod direct care sunt sentimentele tale fata de ea si ca ai dori sa deveniti ceva mai mult decat niste simpli prieteni/colegi, incearca sa-i spui tot ce ai pe suflet si in inima ta in mediul virtual atunci cand in mod sigur intrati in legatura pe un mijloc de comunicare, socializare (la telefon, Facebook, etc.) Explica-i in asa fel incat sa reiasa ca iti face placere sa fiti in legatura sau in compania ei si ai dori sa o inviti la o plimbare doar in 2. Curaj. Succes!

| Xdreaper21 a răspuns:

E place si poti sa ii zici astfel (numele ei) stii eu am ceva ce sa iti spun dar sa nu razi eu te plac tu ma placi?(daca zice da) vrei sa fim impreuna?(daca zice nu inseamna doar ca te tachineaza) sfat de la cineva cu experienta in asta

| V1p3RO a răspuns:

Pai cand mai mergeti asa dupa scoala de va plimbati si mai radeti si cand sunteti doar voi doi sa iti faci putin curaj sa ii spui ce simti pentru ea, totusi s-ar putea sa n-o placi, poate doar crezi ca o placi pentru ca n-ai mai simtit asta pana acum si mai stiu eu ce, uneori sentimentele se mai joaca cu noi si nu prea avem de unde sa stim chiar tot timpul, cateodata doar credem ca ne placa de o anumita persoana iar cateodata chiar ne place de acea persoana. Totusi, intr-o zi invit-o undeva, fa-ti curaj si spune-i ce simti, e posibil sa te placa si ea dar e mai e posibil sa nu te vada mai mult decat ca pe un prieten apropiat ei.