| nebunudenoi02 a întrebat:

Hey guys, am o problema. Am ramas repetent in clasa a 7-a si am reusit sa trec in clasa a 8-a cu greu dar am reusit si acum am ramas corigent la 2 materii: romana si mate si am nevoie de ajutorul vostru. Sunt la o scoala de cartier cea de la capatul autobuzului 385 dinspre Ghencea si astazi trebuie sa dau corigenta. Am inteles de la mama ca corigenta la romana o sa o dau cu o alta profesoara (gen suplinitoare) si o sa ne supravegheze dirigintele care este de mate si la mate o sa o dau cu dirigintele. Care sunt sansele sa trec la corigentie si daca nu merge, ce vrajeala as putea sa bag ca sa ma treaca macar din mila cu un amarat de 5 la ambele materii?

3 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Și care-i întrebarea?
Care-i problema noastră că tu ești destul de incompetent încât să repeți a 7-a?
Dacă zici că "cu greu", apăi dragul meu, mult succes și pregătește-te de tehnologic (poate uman) căci la real slabe șanse vei avea (poate(și dacă chiar reușești să intri, așteptă-te la niveluri mult mai ridicate de incompetență), dar repetența în calsa 7 dă un mic semn că nu te-npaci cu școala (deci nema "studii avansate" și avantajele oferite de acestea)).

| aimullah123 a răspuns:

La scoala nu merge cu vrajeala. Merge cu invatat. Inveti mai mult pana treci big grin Nu te demoraliza daca ramai iar repetent. Te gandesti " Ba, atat am invatat, atat am primit. Dar pana data viitoare o sa ma pregatesc mult mai bine si o sa iau scoala in serios si sigur voi trece ".
Bafta!

| IoanaRoman09 a răspuns:

Mai bine te-ai fi pus pe invatat ca sa meriti "amaratul" ala de 5.Nu mai asteptati mura-n gura