| Ibelieveinunicorns a întrebat:

Hey,am ramas corigenta la mate pe ambele semestre. Daca nu dau testul de corigenta o sa ma lase repetentă?
Am auzit ca trebuie sa fii corigent la 3 materii ca sa te lase repetent.

PS:Nu cred ca am ales categoria potrivită.Dau funda celui mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Daca te-a picat la 3 sau mai multe materii la sfarsitul anului, atunci ramai repetent, cu 1-2 materii poti merge la corigenta.
Insa, daca pici chiar si un singur examen de corigenta, atunci repeti anul...

3 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Esti repetent daca ramai corigent la trei materii la sfarsitul anului scolar. Daca ai o corigenta peste vara si nu te prezinti toamna sa-ti dai corigenta sau iei nota 4 esti declarata repetenta (chiar daca e o singura materie).

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă NU susţi & promovezi examenul de corigenţă, atunci rămâi repetentă!
Dacă ai rămas corigentă la 3 materii, atunci eşti direct repetentă.

Toate cele bune!

| CuriousMind a răspuns:

Daca nu iei corigenta o sa trebuiasca sa repeti anul, deci raspunsul la intrebare este DA, se poate ramane repetent daca ai picat corigenta, oricum, multa bafta la corigenta.