| TaraIdk a întrebat:

Hey, guys.
Imi e cam greu sa-mi fac prieteni, sa socializez online cu persoane necunoscute. Sunt adolescentă, iar atunci cand as vrea sa dau mesaj unei tipe sau tip de pe Facebook/Instagram mi-e teamă c-o sa fiu respinsă sau ca se va face misto pe seama mea. Am folosit omegle ceva vreme, cu toate ca nu e siteul idealul pentru gasirea unor prieteni, dar au fost cativa cu care am vorbit o perioada indelungată, insa nu vreau sa mai folosesc acel site, stiti prea bine ce fel de persoane sunt pe acolo. Daca aveti niste siteuri unde pot gasi niste simpli adolescenti cu care sa pot comunica ar fi super. Thanks!

3 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Salutare!
Pentru a raspunde strict la intrebare, poti considera TPU un astfel de site cautat. (numai ca aici nu o sa gasesti doar simpli adolescenti, ci cam toate specimenele emotionale, copilaroase si unele chiar bune) - din cate imi aduc eu aminte.

Si legat de prima problema, pentru ca daca nu era "problema" nu o scriai aici, ai dreptate, nu poti sa dai mesaj oricui pe Facebook sau unde mai vrei fara sa fi putin judecata.
Daca vrei poti comunica pe TPU cat doresti fara retinere (nu ca ai fi prima care ar face asta), pana cand o sa iti depasesti aceasta "nevoie" de comunicare, pe care toti o avem mai mult sau mai putin la un moment dat.
Un ultim lucru ar fi sa citesti (carti). Ajuta foarte multi si te ajuta sa intelegi cum anume stau lucrurile din domeniul interesat.
Numai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Internetul indeparteaza oamenii nu formeaza nici o prietenie, nu ai un hobby ceva? Poti face altceva pe lângã scoalã, unde sã gasesti adolescenti care au interese comune ca tine.

| Iuliambt a răspuns:

Poți comunica, cu mine dacă vrei happy