| darklove354 a întrebat:

Hey!happyIntr-o seara m-am visat pe mine stand pe un scaun si eram apatica, bolnava etc si stiam ca peste x zile voi muri.Acest vis s-a petrecut acum...o luna-doua.Sincer m-am speriat destul de tare din cauza acestui vis, dar peste 2-3 zile deja nu-mi mai pasa.Insa de o saptamana tot visez dorintele de-ale mele(casa visurilor mele,etc).M-am gandit ca dorintele mele, care nu le pot indeplini se materializeaza in vise inainte ca eu sa mor.Stiu cat de nebuneste suna...dar am inceput sa cred pentru ca in urma cu 2 zile l-am visat pe Dumnezeu care tinea o icoana in mana, iar eu ma inchinasem de 2 ori si auzisem februarie.

Poate sa fie ceva adevarat? Eu chiar o sa mor in februarie? Sau e un fel de metafora..mor sufleteste?

5 răspunsuri:
| PedoBarbie a răspuns:

Sunt doar vise. Stai calm-ă.

| Rührselig a răspuns:

Draga mea, calmează-te, sunt doar vise, cât timp dormi creierul mic procesează informaţia adunată în decursul zilei şi în acest proces de multe ori apar aceste vise, amalgame aleatorice de imagini. Nu trebuie să iei pe bune. Nu ai să mori peste câteva zile, cel puţin nu că aşa ai visat, ci doar de-ar fi un accident. Doamne fereşte!
Deci calmează-te.

| darklove354 explică (pentru Rührselig):

Personal,visele mi se par un lucru foarte important.Am inceput sa cred in ele pentru ca am avut mai multe vise premonitori.De aceea nu cred ca sunt doar niste vise. Oricum mersi de sfat!

| Rührselig a răspuns (pentru darklove354):

Încearcă să înţelegi că mintea umană nu poate prezice viitorul, ceea ce vezi tu în vise, sunt memorii din timpul zilei amestecate. Sunt şi alţi factori emoţionali care ar influenţa.

| Fintommi a răspuns:

Da, se poate. stai calma, si eu patesc, de fapt ale mele imi indica mai mult ce se va intampla in ziua urmatoare sau peste ceva timp. insa am avut si vise ciudate pe care nu pot sa le explic; mi se par ca 2 lumi diferite, insa rau imi pare ca nu pot vedea ceea ce vreau. Stai calma ...cat despre visul tau, nu cred ca se va intampla curand, conteaza sa iti traiesti viata si sa vrei sa traiesti. nu sa renunti doar pentru ca ai avut un vis ciudat! ^^