| ralucaralu a întrebat:

A citit cineva cartea enigma din cristallina?
Despre ce e vorba?
E interesanta?
Ce parere aveti?

2 răspunsuri:
| Pr@jYTuRyC@_DuLkE a răspuns:

AM auzit ca e interesanta
dar de citit
sorry
nu -am citit-o

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cristallina, o localitate pitoreasca in Elvetia. Doi fugari, presupusi a fi sot si sotie, veniti de nu se stie unde, inchiriaza un castel din localitate. Localnicii sunt curiosi sa stie cine sunt noii locatari ai castelului, dar nu reusesc sa afle nimic. Nu mult dupa sosirea la Cristallina cei doi enigmatici fugari, spre uimirea si groaza localnicilor, sunt asasinati de un comando al organizatiei "Blut unde Ehre". Politia locala descopera ca barbatul asasinat era un important general neamt, iar ea, era o tanara pianista, care dupa cateva concerte organizate de generalul neamt, cucerise lumea muzicala, fiind aclamata ca una din marile pianiste ale lumii.
De ce fugisera amandoi la Cristallina si de ce organizatia Blut unde Ehre i-a asasinat este enigma romanului ce merita a fi gasit si citit.Eu personal asi da oricat sa am din nou acest roman in biblioteca mea