| crooxel a întrebat:

Ce parere aveti despre cartea "enigma otiliei"?

8 răspunsuri:
| PinkPanther a răspuns:

Si mie mi-a placut, iti recomand sa citesti acest roman

| LoveMadScience a răspuns:

Este o carte captivanta, care urmareste in deaproape viata unui student alaturi de o fata enigmatica. Este o carte mai mult de analiza psihologica, al carei sfarsit te va surprinde cu siguranta.
Astfel, iti recomand cu caldura aceasta carte impresionanta, scrisa de un mare poet roman, George Calinescu.kissSpor la cititkiss

| LoveMadScience a răspuns:

Scriitor scuze:d

| Artemesia a răspuns:

Buna intrebare...ei bine, eu am citit-o in urma cu cateva luni, dar finalul nu m-a prea incantat. De la jumatatea cartii am observat ca devine din ce in ce mai putin interesanta( inceputul m-a captivat, dar degeaba); nu se intampla cine stie ce actiune palpitanta, deci la urma urmei e o carte destul de monotona. Mi-ar fi placut sa ramana cei 2 ( Felix si Otilia) impreuna la final.
Dar tie cum ti s-a parut? Spune-mi, te rog!

| Sebastian_Dragos_1996 a răspuns (pentru Artemesia):

Buna parere, dar te-as sfatui sa nu mai faci "spoiler", tocmai ai stricat cea mai mare surpriza a cartii!happy

| crooxel explică:

O sa va spun cum mi s-a parut si mie dupa ce o s'o citesc. E obligatoriu s'o citesc deci...

| CarlaElena a răspuns:

A fost primul roman pe care l-am citit si mi-a lasat o impresie placuta. Ti-l recomand cu multa caldura! happy