| MyChemicalRomance a întrebat:

Hey, is putin cam trista de ieri cei care vor sa citeasca le multumesc
Cand eram mica aveam ca prieten cel mai bun un baiat ne intelegem super faceam totul impreuna, in clasa a 2-a eu m-am mutat la bunici mei la tara (fara nici un resentiment ca las ceva in spate) si deja uitasem de el.Imi facusem o noua "cea mai buna prietena" dar mai vb de el, cat de tare era acolo. Vara trecuta, am fost in fostul meu oras cu cea mai buna prietena asteptand sa il vad pe el, imi era asa dor...
L-am vazut, am vb mult, si am zis ca o sa ne mai vedem, mi-a cerut id-ul, dar eu am zis ca nu il dau atunci ca ink nu aveam netu si nu prea intram.am zis ca mai vb noi, ca vin in noiembrie iar.
Dupa ce am plecat de acolo nu'ma la el ma gandeam, dar nu ca il iubeam, ca un prieten, un frate ca mi-a fost asa dor de el.
In noiembrie ma mers din nou l-am cautat dar nu era acasa, a zis tatal lui ca e plecat, apoi seara cand sa mergem la cimitir (era ziua mortilor) ne-am vazut, dar am zis doar "ceao" aia a fost tot, nici macar "ce faci"
A trecut aproape un an de cand il vazusem vara trecuta si aproape ca uitasem de el, pana i-am gasit facebook'ul acum 2 zile, m-am uitat la poze, am vazut cat de mult s-a schimbat si i-am trimis un msg cu "Ce faci bah, ma mai ti minte?" si el mi-a daid-ul dupa aia, ieri dimineata l-am bagat in lista si ma vb putin, ne-am adus aminte de copilarie (nici ca sunt eu f mare, am 14 ani :d) si de abia asteptam sa vina vara sa ma intorc inapoi in oras sa il vad...pana a venit vestea bomba "Yo ma mut in Franta duminica viitoare, tata a cumparat o casa la paris si ma mut cu toata familia", cand am auzit, am inceput sa tremur de nervi sau nu stiu de ce si am inceput sa plang nu'ma la asta ma gandesc de atunci, nici macar nu stiu daca il plac, sau il iubesc, dar stiu ca poate e din vina prietenie stranse de cand eram mici, nu cred ca simt pentru el ceva, adica iubire ar nu'ma cand imi aduc aminte de el deja imi pica cerul in cap, eu atata timp am asteptat sane vedem iar, sa fim iarashi prieteni si acum asta
Va rog ajutati-ma, orice sfat e f bine venit
Funda :*

Răspuns Câştigător
| BigBang a răspuns:

Pai vezi,ca sa ajungi sa pretuiesti mai mult un lucru, mai intai trebuie sa il pierzi.
Sfat:nu e prea tarziu dar trebuie sa actionezi.Fa rost de id-ul, nr.de telefon,adresa,orice mijloc de comunicare si spune-i ce ai de spus. Putin vinovata si tu esti,deoarece cand ai plecat,tu ai intrerupt legatura cu el,in loc sa o mentii.
Si vezi, el acum face exact ce ai facut tu.S-a invartit roata.
Ce poti face e sa-i spui ca prietenia dintre voi doi este importanta pentru tine si intreaba-l daca si pentru el. Spune-i ca iti pare rau ca ai neglijat legatura dintre voi cand te-ai mutat si nu vrei ca acest lucru sa se repete, acum ca el pleaca.Dar daca vrei sa il convingi spune-i exact ce ai pe suflet si lasa superficialitatea la o parte ca doar ati fost buni prieteni si o legatura intre voi posibil sa mai fie.Succes.salut

8 răspunsuri:
| KaRa23S a răspuns:

Adica el se muta nu? Asta e naspa. Tre sa'l uiti caci deocamdata n-ai ce face. Pastreaza legatura totusi.

| Ecou a răspuns:

Frante ( noi oportunitati, noi prieteni, ) deci destul de misto poti sa vezi partea buna a lucrurilor, plus ca poti sa mai faci vizite si prin Romania!

| Ecou a răspuns:

rolling on the floor numai eu puteam sa nu inteleg, si sa cred ca de fapt tu pleci, si dupa sa caut o scuza pentru ca am gresit raspunsu de mai sus!

| Ecou a răspuns:

In special eu rolling on the floor

| MyChemicalRomance explică:

Nu eu plec, ci EL

| MyChemicalRomance explică:

Va multumesc muuullt tuturor, ma voi decide greu cui voi da fundita, macar m-ati linistit :* mersi mult

| Sicmao a răspuns:

Catre Ecou : Nu se muta ea, se muta tipul.Si ca sa raspund la intrebare da, esti indragostita de el.

| Ama06_1449 a răspuns:

Sincer incerc sa imi dau sema ce este, daca l-ai iubi ar trebui sa simti ceva, ceva sentimente, dar s-ar putea sa iti fie doar dor pentru ca ati fost asa de buni prieteni si nu v-ati vazut de atat timp si ti-ai facut planuri si acum ca pleca trebuie sa fi foarte dezamagita. Sincer este super sa ai ca prieten un baiat, eu zic ca ar trebui sa tineti legatura, vezi daca el e de acor luativa nr de tel si tot ce e nevoie pote va veti revedea candva sau poate iti va trecea dorul acesta, nu va tine la nesfarsit. Iti urez succes!