| AtmaKhan a întrebat:

Hey, lume! As vrea sa stiu si eu cum pot slabi fara sa-mi scada considerabil bustul. Ideea e ca as vrea sa slabesc in jur de 13 kg si stiu cum. Dar mi-e frica sa nu ajung "plata". Stiti vreo metoda prin care pot sa-mi mentin bustul la numarul la care este, chiar si slabind considerabil? Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| Nolkyz a răspuns:

E inevitabil... Tot iti va scadea. Ai putea incerca niste exercitii care sa iti intareasca muschii de la bust. Astfel vor sta mai ridicati, mai tari, vor fi mai fermi etc.

| Dildau a răspuns:

Iti pot spune din propria experienta.16 kg slabite intr-un an...si sanii mei au ramas la fel de awesome.
In primul rand..decat sa iti pui obiective de genul 13 kg.ia-o usor. De exemplu 2-3 kg. Si faci asa pana cand ajungi sa te uiti in oglinda si sa te multumeasca corpul.
Eu am slabit prin sport ( tae-bo 2-3 ori pe saptamana si cand era cald afara alergat), nu am mancat dupa ora 6-7, evitam sa mananc dulciuri ( acorda -ti o zi din saptamana in care poti sa iti rasplatesti efortul), nu am mancat deloc fast-food si nu am baut deloc bauturi carbogazoase. De altfel, ceaiul verde iti stimuleaza metabolismul. Si nu uita ca cel mai mult ajuta sa mananci la ore fixe, putin si des ( 3 mese principale si 2 gustari) si sa bei cel putin 2l de apa.

| Alexaaandraaa a răspuns:

Uite aici metode sănătoase, nu înfometări, pentru că așa îți faci rău organismului : http://cum-sa-slabesti.savy.ro/. Succes! :o3 Pup!:*