| Ana9898 a întrebat:

Hey! Ma numesc Ana,iarna aceasta m-am cunoscut cu un baiat la o tabara,am tinut legatura pe internet,ne-am vazut de citeva ori si ne-am sarutat,continuam sa vorbim pe net,si ma mai si suna pe celular sa imi ureze noapte buna. Dupa un timp el nu imi mai raspundea la mesaje,l-am lasat in pace deoarece nu am vrut sa il deranjez, el i-a spus unei prietene de a mea ca lui ii place foarte tare de mine dar s-a intilnit cu o fata 2 ani si acum ei s-au impacat si sa il astept pina isi va rezolva problemele cu acea fata,nu stiu ce sa fac. vreun sfat? noi inca mai comunicam pe net, dar cind eu aduc vorba despre aceasta tema el o ignora.ce probleme poate sa aiba?

1 răspuns:
| NatyAriana a răspuns:

Imi pare rau sa-ti zic dar daca ti-a zis sa-l astepti in timp ce el sta cu cealalta fata eu zic ca esti in plus... Adica gandeste-te, daca i-ar fi placut de tine nu s-ar fi impacat cu acea fata si cu atat mai putin sa-ti zica sa-l astepti... Adica el vrea sa fie cu ea iar apoi cand se cearta si se intoarce la tine ca a 2-a optiune. Dar asta e doar parerea mea. Eu zic ca ai 3 variante:
1. Sa vorbesti cu el ca sa intelegi de ce ti-a zis asta si sa-i spui ce simti, sincer si direct, si de acolo mai vedeti ce se intampla.
2. Ai putea sa-l lasi in pace si sa vezi cum reactioneaza.
3. Incearca sa-i fi prietena, intreaba-l cei mai face prietena, dar incearca sa nu pari afectata.
E greu, crede-ma, dar o sa treci peste. Sper sa alegi bine si sa se rezolve bine.
Sper ca ti-am fost de ajutor si imi pare rau daca te-am suparat, dar, nu uita, e doar o parere.
Sfat: Cel mai bine fi sincera cu el!
Bafta! Sa-mi spui ce s-a intamplat! :*