| Raynbow a întrebat:

Hey, ma puteti ajuta cu cateva sfaturi... Nu stiu ce se intanpla cu mine de la o vreme vad tot felul de chestii ciudate si paranormale, gen un frate mort care mi-a promis ca va fi mereu langa mine si ma ca proteja... In fiecare seara adorm greu, am impresia ca e cineva langa mine desi nu e nimeni, am impresia ca cineva ma priveste desi nu vad pe nimeni... Cand inchid ochii vad tot felul de scene si imagini, iar unele lucruri pe care le fac am impresia ca le-am mai facut odata... Vad lucruri care sunt pe cale sa se intample... Am fost la pshiholog, chiar si la pshihiatru... dar aman2 au zis ca nu e nimic in neregula cu mine, nu sunt nebuna dar atunci de ce mi se intampla toate chestile astea? Ma puteti ajuta cu cateva sfaturi? Va rog nu ma luati in ras sau la misto, dau funda!

4 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Deja te obsedeaza chestia asta...incepe creieru' sa faca misto de tine...adica de el insasi daca stai sa te gandesti putin.
E doar imaginatia ta.Cred ca iti este si frica de chestiile astea si, incercand sa nu te mai gandesti la asta fix la asta te gandesti.

Incearca sa nu te gandesti la pinguini 1 minut.Doar incearca dupa ce ai citit asta.

| kittykatty20 a răspuns:

Si mie mi s au intamplat genul asta de lucruri, dar le am rezolvat singura. Eu cred ca tie de fapt iti e frica de intuneric, si iti imaginezi tot felul de lucruri cand esti in intuneric. Tu lucrurile alea, in subconstient VREI sa le vezi. Incearca sa dormi complet in intuneric si sa te gandesti de exemplu la scoala sau la o comedie care ri a placut. Stiu ca gandurile zboara si o sa iti vina din nou sa te gandesti la chestiile alea, dar pur si simplu sterge ti imaginea din minte. Nu e nimic ciudat sa ai impresia ca ai mai facut lucrurile odata, e doar deja-vu, ni se intampla tuturor. Nu le ai mai facut, creierul tau nu proceseaza bine informatia, probabil din cauza fricii tale.
Eu frica asta de intuneric si moarte mi am "invins o" intr o noapte in care parintii mei erau plecati si eu eram singura acasa. Da, la inceput parea infricosator, si imi tot imaginam cum o sa apara cineva cu un cutit si o sa ma omoare. Dar apoi m am enervat si mi am zis ca sunt fricoasa, am stins toate luminile si am inceput sa ma plimb prin casa pe intuneric. Nu stiu cum, dar de atunci nu imi mai e frica de intuneric, acum chiar ma linisteste, pot sa spun ca de atunci stau mai mult pe intuneric decat pe lumina. Si cat despre frica mea de moarte si sange, si pe aia am depasit o, acum scriu o carte despre o familie de 6 persoane care va fi omorata. Deci daca chiar vrei sa iti infrunti teama, confrunt o. Mult succes.

| Raynbow explică:

Dar nu imi e frica de intuneric, nu am nici-o problema cu intunericul, si chestile astea nu le vad doar pe timpul noptii ci si pe timpul zilei...

| Emi112 a răspuns:

Știu cum te simți! De când eram mică nu mă puteam uita în oglindă, reflexia "mea" părea a nu fi a mea... Mă uit în ochii reflexiei "mele" și mi se face pielea de găină, simt pericol... Când bunicul meu a murit (vara trecută) am trecut pe lângă camera lui, era totul obișnuit dar eu m-am gândit "Moare Moșu' în seara asta" dar am negat gândul și am fost șocată dimineața...
Dintr-o dată simt niște valuri de fiori reci și simt pe cineva în cameră mai ales când sunt singură... Am înțeles că și străbunicul meu a fost așa... Sunt o persoană credincioasă și vin dintr-o famile cu frică de Dumnezeu, dar eu cred că se întâmplă chesti paranormale în jurul meu...