| laura_8847 a întrebat:

HEY! Mi se schimba culoarea ochilor din caprui in verde ar putea sa-mi spuna cineva ce cauzeaza asta?

1 răspuns:
| LexiLaveil2 a răspuns:

Asa se intampla mai mereu. Eu am ochii negrii, iar vara mi se face intr-un caprui deschis. Ti se schimba deoarece lumina alba facce ca celulele pielii, melanina sa se schimbe.big grin
De aceea vara ti se deschid culoarea ochilor.

Iar tie iti trece din caprui in verde, deoarece ai ochii verzi caprui, si predomina caprui. Iar la lumina alba, ti se schimba in verde.hee hee