| Dina_4962 a întrebat:

Ce semnifica culoarea ochilor caprui?

Răspuns Câştigător
| IoanaSalvatore a răspuns:

Ochii caprui apartin unor personalitati joviale, receptive spre nou si spre tot ceea ce inseamna relatii sociale. Este o placere sa stai de vorba cu o astfel de persoana pentru ca atunci cand vrea, chiar straluceste. Fara prea mult efort! Epateaza prin inteligenta, vorbe spirituale si sarm. Au o putere de fascinare enorma asupra celor din jur. Le place sa iubesca, dar si sa fie iubite. In dragoste, prefera intotdeauna un Catalin terestru unui luceafar de pe cer. Sunt firi sensibile, cu un simt al politetii innascut, adora romantismul, dar sunt persoane cu picioarele pe pamant. Atunci cand sunt suparate sau triste, primul lucru pe care il fac este sa puna mana pe un telefon si sa-si verse durerea cerand sfatul unui prieten. Nu sunt persoane razbunatoare, dar ajuta doar pe cei care le-au ajutat la randul lor. Principiul de viata dupa care se ghideaza este: "ce tie nu-ti place, altuia nu-i face!".

9 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Grei ii greu sa cauti pe goagal nu?
http://www.egirl.ro/Ochi-caprui-fura-inima-oricui,a936.html

| nirvanacartof a răspuns:

''Ochiii caprui fura inima oricui''

| anaid a răspuns:

Culoarea aia este maron si nu semnifica nimic. pur si simplu este culoarea ochilor taithinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ochi căprui,
fură inima oricui

Persoanele care au ochii căprui se implică profund în relaţii, le place să facă persoana dragă de lângă ei să se simtă iubită şi satisfăcută.
Sunt persoane plăcute, încântătoare, adoră să îşi facă noi prieteni şi să-şi lărgească orizonturile. Pentru persoana iubită sunt în stare să facă orice, pentru a o impresiona, pentru a menţine pasiunea din ei, şi ca relaţia lor să reziste.
Sunt persoane amabile, politeţea mai întotdeauna e un principiu ce-l respectă cu stricteţe.

Nu fug niciodată de responsabilităţi sau de obstacolele ce le ies în cale. Le place să zâmbească şi sa-i determine pe cei din jurul lor să facă la fel.

Sunt persoane "pupăcioase", le place să primească, dar şi să le ofere săruturi în cantităţi cât mai mari. Sunt romantici şi le place să viseze; uneori devin confuzi pentru că nu mai reuşesc să desluşească realitatea de fantezie.

Se supăra uşor, dar le trece la fel de repede. Când sunt supăraţi sau trişti doresc linişte, să fie singuri, pentru a se gândi cum să rezolve situaţia cât mai bine posibil.

Sunt încăpăţânaţi şi orgolioşi, şi rar renunţă la convingerile lor.

| Cristina_Silvia_Cristina_Silvia_1990 a răspuns:

Ochi caprui fura inima orcui ei sunt calzi generosi si sexy dar cand se indrogasesc ei cam ii loves pe acea persoan dar cand se uita in ochi la acea persoana se topesc de asemenea baieti cu ochi caprui se cam dau mari

| larisukaa a răspuns:

Ochii caprui apartin unei inimi care te doreste adica cand ii spui kuiva ''ochii caprui fura inima prikui '' se va si indragosti de tine daca plaki akel baiat

| Klass_Adelincik_1905 a răspuns:

Ochii caprui sugereaza privirea catifelata si inocenta a unei caprioare. De fapt, ei pot fi o dovada a agilitatii blandei creaturi a padurii! Potrivit studiilor stiintifice, persoanele cu ochii caprui au reflexe mai rapide si sunt mai alerte fata de de cele cu o culoare deschisa a ochilor. Se pare ca, de multe ori, astfel de oameni se dedica cu succes unor sporturi care presupun agilitate si reactii imediate, precum fotbalul, baschetul sau handbalul. De asemenea, spre deosebire de oamenii cu ochii albastri sau verzi, cei cu ochi caprui par a se implica mai greu intr-o conjunctura sociala. Pentru a compensa acest lucru, se acopera adesea cu platosa politetii.

Ochii caprui sunt o caracteristica a persoanelor romantice, care viseaza cu ochii deschisi si pot cadea uneori in capcana de a confunda realitatea cu fantezia. Atrase si stanjenite, in aceeasi masura, de viata sociala, au, uneori, perioade in care se delecteaza in singuratate, citind sau meditand asupra fiintei lor interioare. Aceasta capacitate introspectiva ii face sa treaca cu usurinta si intelegere peste conflicte sau suparari. Uneori, fac acest lucru numai de ochii lumii, pentru ca, desi nu le place sa recunoasca asta, pot fi egocentrici sau inclinati catre fanatism. Poseda mai mult decat un talent si, de obicei, si-l fructifica gratiei simtului responsabilitatii. In dragoste, merg pana la extreme; pot fi cuprinsi fie de o iubire extrem de protectiva, fie de o gelozie salbatica. Sarutul inseamna pentru ei o adevarata pecete a dragostei dar si un mijloc de a comunica si de a-si impartasi senzualitatea.

| Karina_Alina_1980 a răspuns:

Adevarat