| anonim_4396 a întrebat:

Hey.Mie imi place de un baiat...insa cred ca el nici nu stie ca exist si as vrea macar sa ma imprietenesc cu el, dar nu stiu cum sa fac. Ma puteti ajuta? Va rog puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| abracadabrism a răspuns:

Iata ce trebuie sa faci:
-gaseste-ti un prieten comun cu el, daca e de la tine de la scola e cu atat mai usor. Oricum acest prieten comun te va introduce tipului de care iti place.
- Zambeste cand faci cunostinta, priveste-l un ochi si spune-i buna, calm nu vrei sa vada ca esti inebunita dupa el, dar nici ca nu il suporti.
- intra in discutii, e important ca si preietenii lui sa te placa, baietii tin cont de parerea prietenilor lor.
-gasesti puncte comune cu el, hobby-uri, muzica, filme etc.
- adauga-l la prieteni pe fb si da-i si un like
-discuta cu el pe fb sau mess, daca discutia merge pana spre noapte atunci prefa-te obosita, spune-i ca ai vrea sa mergi la culcare si daca ar vrea, ar fi ok sa iti dea numarul lui, sa va trimite-ti mesaje pana mai tarziu
-daca ai numarul lui si vorbiti ce vorbiti nu ezita sa il inviti la un suc(indirect) foloseste frazele clasice "of, as bea o cafea dar nu am cu cine"
"As iesi afara dar toti sunt ocupati" el ca un cavaler ce este va dori sa iti tina companie.
- iesiti de 2-3 ori inevitabilul o sa se intample(cu putin noroc o sa faca chiar el primul pas)
Spor la treaba!