| Missperfect a întrebat:

Hey! nu inteleg de ce s-a comportat asa.imi scriia in fiecare seara pe facebook si vorbeam, imi punea inimioare, imi zicea frumoasa mea si la scoala se comporta urat cu mine, isi batea joc, si imi inventa prorecle.Din cauza comportamentului lui ne-am certat de vreo 3 ori si de fiecare data mi-a cerut scuze (punand inimioara).

o data la scoala m-am intors sa ma uit la un baiat care vorbea, iar lui ii se parea ca ma uitam la el si mi-a zis :la ce naibii te uiti?

apoi cand era ascultat, sau cand vorbeam cu un baiat se tot holba. dupa, ne-am certat pe facebook si mi-a zis sa il scot de la prieteni ca el nu site (in schimb stia), iar eu i-am explicat cum se face si m-a blocat. dupa cateva zile mi-a zis ca o sa ma sblocheze si eu i-am zis ca depinde daca eu ii accept cererea de prietenie.de atunci nu m-a sblocat, dar cand ne intalnim tot ma baga in seama si se holbeaza.prietenele imi zic ca lui ii place de mine dar eu nu il inteleg.dece s-a comportat asa? mie imi place de el si as vrea sa ma sblocheze ca sa mai vorbim cum vorbeam inainte.

FUNDA nu pot sa ii spun ca imi place de el din cauza ca nu e un baiat serios in realitate dar doar pe internet.nu cred ca prietenii lui au o parere urata de mine. poate lui ii e rusine din cauza ca sunt romanca si el italian dar eu m-am adaptat usor aici si am numai prietene italiane, nu am avut nici un iubit, si invat foarte bine.nu au de ce sa aiba o parere proasta.voi ce credeti ii placea de mine sau isi batea joc? credeti ca o sa mai ma sblocheza? problema ma e si ca de la anul nu mai e in clasa cu mine.am uitat sa mentionez ca anult trecut niste fete au zis ca s-au dus sa vada un film la o fata care se numeste ca mine si el a zis: la (numele si prenumele meu). apoi aici in Italia este carnaval si se fac niste porcari, in spatele carora se danseaza.iar el a intreba si (numele meu )participa?

6 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

Adolescentii si sentimentele lor sunt lucruri complicate. Ii place de tine, asta e o certitudine, dar cand pretenii rad de el ca e indragostit si fac misto de fete ca sa le atraga atentia, atunci se conformeaza si el. Ca pana la urma distractia e cea mai importanta cand esti tanar, nu iubirea, n-are nimeni chef de responsabilitati si conduita.
Si asa cum functioneaza mintea unui copil, nu realizeaza ca prin comportamentul lui te raneste.
In concluzie, e un motiv pentru care asa zisa iubire adolescentina e o prostie si multe copile si copii vin aici si-si varsa sufletul ca au fost "raniti in dragoste". Vezi-ti de alte treburi si lasa baietii, e destul timp si pentru asta

| Spoiled a răspuns:

Sincer, cati ani ai fata? Din moment ce ai poza cu Selena Gomez esti vreo pustoaica de 12-13 ani. Eu zic sa lasi baietii si sa ma pui mana pe-o carte carte ca nu prea te descurci la gramatica. Si cred ca baiatul isi cam bate joc de tine, daca e mai mare sigur aia e. Lasa-l in pace, esti inca copila, ai vreme si de asta la timpul potrivit.

| Missperfect explică (pentru Spoiled):

Am spus ca sunt in alta tara de cativa ani asa ca e logic sa nu scriu nu stiu cat de bine.as vrea sa te vad pe tine MISS stiu totul

| Spoiled a răspuns (pentru Missperfect):

Ok, scuze atunci, incearca sa discuti cu el si sa-l intrebi ce parere are despre tine. El e mai mare?

| Missperfect explică (pentru Spoiled):

Nu,

| EveEvelina a răspuns:

Imi pare rau de tine. Doar ca stii carei partea rea el pe internet e un baat bun iar cand sunteti fata in fata ii e rusine sa vorbeasca cu tine cum vorbeste pe internet ii e rusine ca poate zic prietenii lui ca: Bai da fata asta tia sucit mintile sau ceva de genu. el cred ca te place si daca tu l-ai placea cu adevarat iai zice ca: stii ceva tu pe internet esti un baiat dulce, de treaba dar cand suntem fata in fata iti bati joc de mine. de ce faci asta? explica. si dupa el iti va zice si tu vei intelege si daca iti zpune ca e din cauza ca mi-e rusine sa vorbesc cu tine fata in fata pe facebook e diferit. si daca-ti zice ca te place zii si tu poate veti fii impreuna. sper ca te-am ajutat. Funda?big grin:*:X