| anonim_4396 a întrebat:

Hey. Nu prea știu informatica adică sa lucrez in c++, adică nu știu sa fac problemele, dacă aveți o idee care m-ar putea ajuta sa inteleg mai bine cum se fac problemele va rog sa ma ajutați.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ia manualul de-a 9 a și faci toate problemele de acolo și citesti si explicațiile. Simplu

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Invata intai while, if, for si. fa probleme pe pbinfo pana iti ies. Poti cauta si probleme deja rezolvate sa vezi cum au fost facute si sa le intelegi.