| JustLiveYourLife a întrebat:

Hey! Nu stiu ce sa mai fac! Parca nimanui nu ii mai pasa de mine si tot ce spun sunt vorbe goale! Nu am cui sa ii spun ce am pe suflet ca ori vorbesc singura ori is luata cu alte subiectesigh ce as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
| Silvia_6960 a răspuns:

Oricine are momente din astea in viata. Tuturor li se intampla si este destul de normal. Insa ceea ce vreau sa iti zic este ca poate tu te focalizezi prea mult pe probleme, adica pe partea goala a paharului. Incearca sa asculti tu mai intai pe altii, si apoi sa intervi cu problemele tale, iar daca pur si simplu nu exista posibilitate de a putea comunica si vorbi despre tine, inseamna ca esti inconjurata de persoane nepotrivite. In final, eu iti zic sa nu pui la suflet prea mult, sunt momente care trec. Pupici! Sa treci cu bine!

6 răspunsuri:
| dny_3305 a răspuns:

Daca esti din buzau as putea sa te ajut da add la danny_blidaru@yahoo.com

| paulthegame a răspuns:

Sti ce ai sa faci? ia o ghioaga si dale la cap pana te ascultawinking

| Aleexaandra a răspuns:

Asa am fost si eu in generala. Cand spuneam ceva, se baga altcineva peste mine sa vorbeasca si ceilalti il ascultau pe el. Asa ca m-am hotarat sa schimb ceva, la liceu am hotarat sa nu raman acolo, am schimbat scoala mi-am facut o alta reputatie, si lumea ma asculta. Important este sa stii sa iti spui parerea de la inceput, ca ceilalti sa nu te marginalizeze.
Mai pe scurt, e bine sa faci cateva schimabri, care te pot ajuta sa evoluezi, dar sa fii hotarata.
Bafta!:*

| csdeaglecs a răspuns:

Salz,stiu situatia...asa sunt si eu toti pe care ii consider prieteni imi intorc spatele la nevoie.iar cand le zic ceva ori rad ori ma barfesc la altiisad avem ghinion.
lasa id tau daca vreitongue sau intra pe id meu csdeaglecs sa vb kiss

| aladin03 a răspuns:

Nu cumva tu esti de vina?

| fabiana_9366 a răspuns:

Si eu am trecut prin aceeasi situatie.SI nu imi pare rau a fost o lectie de viata pentru mine.lumea e rea si oricat de mult ti-ar pasa tie altora s-ar putea sa nu le pese intelegi?, din aceasta cauza am ales sa imi aleg prietenii cu multa atentie si sa am grija cu cei din jur.primul meu sfat e sa nu ai incredere in nimeni.si tu poti spune un lucru si sa faci altu.trebuie sa ne trezim la realitate.lumea crede ca suntem copile si nu stim de capul nostru. fara sa isi dea seama ca ne ranesc.dar draga mea ce nu te doboara te intaresre.tu sa fi pe primul loc apoi restul eu una prefer sa ma uit in oglinda si sa vorbesc cu mine decat sa spun la cineva ce am pe suflet si sa imi para rau mai incolo o sa fi tradata oricum nu exista cel mai bun prieten.chiar si ala te va dezamagi