| Andrei123Aa a întrebat:

Hey!
O parere te rog!
Eu sunt acum la liceu cu profilul Stiintele naturii(bio-chimie). Acum as vrea sa stiu daca merita sa cuntinui cu aceasta alegere si la facultate.
Am tot auzit ca informatica este bine platita dar despre medicina mai putin oricum in alte tari este chiar foarte bine platita (aici intervine problema cu limbile straine cu care nu prea am de a face).
Nu am ales informatica deoarece nu prea sunt cu matematica si nici cu chimia dar aici am posibilitatea sa aleg biologia la bac sau alte examene).
Acum as vrea sa stiu daca merita studiile in medicina sau informatica.
Vreau sa accentuez ideea cu salariul din strainatate.
Parerea voastra as vrea sa fie cu ce facultate sa continui.

1 răspuns:
| Vikaa a răspuns:

Cu o facultate de medicina.Mie personal informatica mi se pare grea, mai bine du-te pe stiinte si dupa mergi pe medicina.