| portocalăăă a întrebat:

Heytongue
Prietena mea crede ca baiatul pe care il plac este 25% rrom:-s
Adica mama+un tata jumatate rrom
sau tata+ o mama jumatate tiganca.
So, cum recunosc tiganii?

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Aşa... şi n-ai să-l mai placi doar pentru că e un sfert ţigan?!
Şi eu-s 12, 5% polonez dar sunt mai naţionalist decât cei 110% români.
Nu ai cum să recunoşti ţiganii pentru că prin atâtea încrucişări genetice, au păţit şi ei cam ceea ce păţeşte orice minoritate, a fost asimilată.
Cunosc ţigani blonzi cu ochi albaştri aşa că... e cam greu.
Unii pot fi recunoscuţi că-s ţigani, dar mulţi nu. Şi-n plus... sunt aşa de mulţi români care se comportă ca ţiganii,... e şi mai greu de recunoscut laughing.
Spor!

3 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Intrebarea era cum recunosti tiganii.Pai sincer, nu mai bine il intrebi pe el exact? Adica de recunoscut arborele unei persoane e mai greu, dar daca spui ca e prietenul tau il intrebi simpluhappy

| bluepuff a răspuns:

Si daca e rrom ce? Si prietenul meu e jumate roman jumate rrom. Pare mai mult a rrom dar pe mine nu ma deranjeaza, ba chiar se imbraca mai bine, e mai civilizat [etc] decat un roman! Stii cum se zice, sunt rromi romanizati sau ceva de genu. Oricum daca chiar e atat de imporant pentru tine ce este de fapt intreba`l pe el dar sincer ar fi posibil sa se simta prost! acum treaba ta. Succes.

| portocalăăă explică:

Nu ca as avea ceva impotriva daca ar fi.Doar ca sunt curioasa.batting eyelashes