| Deeaa_8846 a întrebat:

Hey.pare amuzant, dar daca am un sambure de caisa...si vreau sa il plantez big grin trebuie sa fie intr-o perioada a anului specifica? sau il pot planta si azi? big grin fundita si va pup!

5 răspunsuri:
| trifescugabriela a răspuns:

Evident ca nu ai sa il plantezi in iarna!

| TMI85 a răspuns:

De preferat se planteaza primavara,pentru a avea suficient timp sa creasca pana la iarna si sa reziste pana in primavara,dar nu e nici o problema daca il plantezi si acum, o sa incolteasca f repede la cat e de cal si daca il uzi constant, dar nu exagerat pentru ca firisorul acela subtire va putrezii de la atata apa! succes!

| EuPeTineTeIubesc a răspuns:

Planteaza.l cand vrei, numai nu iarna.

| aldea47 a răspuns:

Parerea mea?
samburele il poti planta oricand,fiindca nu tine de anotimpuri.
de anotimpuri,la pomi, trebuie sa ti cont cand il altoiesti sau il plantezi ca pom.
pana cand va creste cam de un metru, iti sugerez sa il uzi bine(cu conditia sa iti rasara prima data)dar atentie sa nu ii dai prea multa apa ca il "ineci".

| JustABelieber a răspuns:

Il poti planta si iarna doar sa nu inghete in pamant.dar sigur il poti planta si acum!