| cristina35xy a întrebat:

Hey! Peste 2 luni o sa ma mut in Germania. Sunt clasa 9 la profil de științe ale naturii si vreau sa imi continui studiile. Exista si licee române acolo?

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Ce rost are sa fie si licee romanesti aici. Vei merge direct la un liceu nemtesc unde vei invata limba. Profesorii au metoda lor pentru a invata pe elevii care nu cunosc nici o boaba limba. Stai fara stres. Exista comunitati de romani unde se pot tine diverse evenimente extra-culturale in weekenduri sau vacantele scoalare, dar un liceu unde sa inveti tot in romana, nu exista.

1 răspuns:
| Tiger7777 a răspuns:

Nu exista, dar sunt licee in care se vorbeste numai engleza