| Roșiuță a întrebat:

Hey,peste o săptămână o sa am evaluarea națională.Am câteva emoții dar nu multe.La ce profil sa merg daca îmi plac:matematica îmi place foarte mult,dar nu prea am dat de profesori buni(in deosebi algebra),fizica(doar partea cu calcule,magnetismul e nasol rău,dar îl pot învăța),chimia e draguta,dar nu am avut profesori buni care sa mă facă să o inteleg; biologia(anatomia) o iubesc și mai îmi place geografia cat de cat; civica mi se pare draguta.

Urăsc din toată inima:romana,istoria,franceza,desenul(n-am talent),latina, sport

Deci? Și dacă puteti, sfaturi pentru EN.

Am uitat sa menționez că în prima teza cu subiect unic am luat la mate 5.8, romana 7.2
Simulare la mate 7 și romana 8.9.
Teza cu subiect unic al doilea semestru matematica 8.2 și romana 8.75.Eu cred că o să evolueze și o sa scot un 9 la mate.

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Ar fi ideal să mergi pe mate info dacă zici că urăști româna, istoria și franceza.

| NonZarek a răspuns:

Pai, dacă urăști acele materii (și eu le urăsc) potrivit pentru tine este profilul real. Acolo poți merge pe mate-info dar e greu, faci mate de cel mai gruu nivel, și foarte multa, sau dacă vrei puțin mai lejer, poți încerca pe științe, dar acolo faci chimie, fizica, mate și tot e tine de științe.
Și eu dau EN și merg cel mai probabil pe științe caci îmi place pe real, nu-mi place romana, dar, ce sa faci, asta e.
Succes la examen