| AndreeaFCSB a întrebat:

Buna happy. Am si eu o intrebare pentru voi. Nu stiu la ce profil sa dau. Imi place romana, dar si matematica, doar algebra. la geometrie sunt praf... chimia, fizica sa nu aud de ele. in schimb, iubesc engleza. si imi place putin si franceza. Imi mai plac geografia, civica, biologia. Astept raspunsul vostru puppy dog eyes! Si daca puteti sa-mi spuneti si ce materii sunt la profilul ce mi-l recomandati... si cam cate ore!

Răspuns Câştigător
| Aberdeen a răspuns:

Uite, si eu eram inainte indecisa pe ce profil sa ma indrept si cred ca si pentru tine cel mai potrivit ar fi STIINTELE SOCIALE(la uman).
Ai vreo 3 ore engleza, si franceza(asta depinde, ca fiecare scoala poate alterna cu orice alta limba), 4 ore de romana, 2 de mate(he hehee hee ) de chimie si biologie una, dar intr-a 11, parca, sau poate gresesc, am inteles ca scapi de ele.

Tezele le dai la geografie/istorie la alegere, obligat la romana, apoi la engleza, si...nu mai stiu.

Ideea in sine e ca nu ai un orar prea stresant, ba din contra.Desi nu-ti relatez nimic din proprie experienta nici gresit nu cred ca e ce-am scris.
Vezi si tu ce recomandari mai primesti, si in functie de ele si de tine, sper sa ajungi la un liceu cu profil care sa-ti placa, si sa-ti prinda bine pe viitor!

Numai bine! big grin

1 răspuns: