| Bernoullie a întrebat:

Hey! Peste o saptamana sunt de serviciu pe scoala ( pentru prima oara in scoala asta). St clz a 8a si tin minte ca am fost de serviciu mai de mult intra 2a. Nu mai stiu ce sa fac, adica ce trebuie sa scriu in caietul ala de la intrarea in scoala?

Răspuns Câştigător
| Andruşcă a răspuns:

... Dar diriga aia a voastra nu va intreaba inainte daca vreti sa faceti de serviciu? Nu va explica si ea indatoriile elevului de serviciu?

La mine la scoala elevul de serviciu vine cu juma` de ora mai devreme, suna clopotelul la pauze si deschide si inchide usa. Eventual il mai trimite un prof` la magazin sa-i cumpere ceva.Nu ne punem nimeni sa scriem nimic in nici un caiet straight face. A! Si la noi la scoala nu e obligatoriu sa faci daca nu vrei.

1 răspuns:
| AllForOne a răspuns:

Ce sa scrii?straight face
Pe noi ne pune sa adunam gunoaiele si sa nu lasam copii sa paraseasca"incinta" inchisoriilaughing