| Birdgirl a întrebat:

Hey :] Problema e asa : Am fost impreuna cu un baiat, si ne-am iubit, chiar mult. Dar ne-am despartit, a trecut ceva timp. Si acum am inceput din nou sa vorbim si asa. Eu inca il iubesc si nu stiu daca si el simte la fel. As vrea sa ii spun tot ce simt si sa ii spun ca il iubesc. Dar nu stiu cum. Imi dati sugestii va rooog? straight face Imi spuneti va rog cum i`ati spune voi unei persoane ca o iubesti?big grin

Răspuns Câştigător
| Andreea_1209 a răspuns:

Deci... Y(numele baiatului) Uita-te in ochii mei (ai tai) si spune-mi : Ma mai placi/iubesti sau nu? Nu mai pot traii cu intrebarea asta in gand. Spune : da sau nu?
Y(numele baiatului) :...(adica el raspunde ceva)
TU: Daca raspunde "da" il intrebi big grine ce v-ati despartit
TU: Daca raspunde "nu" il intrebi big grine ce?
Bafta...La mine a mers big grin
Fundita?

6 răspunsuri:
| GeOrGiAnNA20 a răspuns:

Poti sa il inviti undeva unde sa fiti doar voi doi si sa ii spui ce mai simti pentru el. daca v-ati iubit mult sigur si el mai simte ceva pentru tine.

| Mihaela_5188 a răspuns:

Decizi doar tu. daca esti mai retrasa asa: poti sai demonstrezi asta prin fapte. iar daca poti fi curajoasa.gaseste un moment acceptabil care sa va convina la ambii si zii totul cum este si cerei parerea.atunci vei descoperi adevarul si ceea ce crede el. fii desteapta si calculata:nu lasa dragostea sa te cuprinda in totalitate.gandestete si la motivele despartirii si la greseala ta de aici.incearca sa no mai repeti si sa capeti o noua experienta. succese! :**)

Semnat: Mihaela

| Ionela_6254 a răspuns:

Stii uneori nu-i bine sa-ti expui sentimentele. da-i de inteles ca inca il mai iubesti altfel. spune-i ca ti-e dor de el, ca vrei sa iesiti la un suc.nu-i spune direct, daca nu simte acelasi lucru te ia te proasta (scuza-mi te rog expresia) si va profitat de faptul ca tu il iubesti si va crede ca poate face ce vrea cu tine.asta este parere mea sper ca te-am am ajutat oarecumhappy

| Birdgirl explică:

Multumesc mult mult pentru. raspunsuri, sincer ma bucur ca oamenii din Romania si nu numai, se ajuta intre ei. Nu ma asteptam la asemenea raspunsuri. Inca o data, Multumesc mult si o sa incerc sa fac cum e mai bine. Vazand sfaturile voastre, am prins curaj big grin

| PixuletzZu a răspuns:

Pai nu stiu eu zic sa-i zici in fata ca inca mai tii la el si sa nu okolesti.hmmm daca vrei sai arati pai prin gesturi si comportament arata-i ca ink mai tii la el...succes :*

| sharcky a răspuns:

Pot sa iti spun ceva mai bun...nu ii spune ce simti pentru ca el o sa o ia ca pe o slabiciune din partea ta si apoi o sa caute sa te joace pe degete.lasa-l pe el sa spuna ce are de spus mai intai si apoi tu iti poti arata sentimentele...desi sunt barbat trebuie sa recunoasc barbatii sunt cam porci de cele mai multe ori