| Georiflame a întrebat:

Vreau si eu un sfat. happy ...Inca mai tzin la fostul meu prieten, chiar il iubesc foarte mult. Zic asta pentru ca a trecut un an de cand nu mai suntem impreuna( am stat 5 luni cu el... dar ne cunosteam f bine si ne atasasem ff repede unul de altul) si simt ca il iubesc mai mult ca inainte,( el este coleg cu mine de facultate)...eu intre timp am mai avut 2 prieteni. dar tot nu am reusit sa il uit pe el( Alex ). Problema e ca si el are prietena...sunt de 9 luni impreuna straight face... ea este clasa a 10-a... noi suntem anul 2 la facultate...
Scopul meu nu este sa le stric relatia, de aceea va intreb pe voi...SA II SPUN CE SIMT PENTRU EL? SA II SPUN CA INCA IL MAI IUBESC? eu cred ca simte ca inca mai tin la el... dar simt ca si el tine la mine... dupa felul cum ma priveste cand vorbim...Deci...e o idee buna sa ii amintesc ca il iubesc? Stiu ca e cam tarziu, din cauza relatiei pe care o are cu tipa aceea... dar as vrea sa incerc...sa ii aduc aminte... happy

ma interesaza foarte mult si parerea unui baiat...sa stiu daca o sa se simta bine si o sa se gandeasca la mine... sau... daca nu o sa ma mai bage in seama, gandindu-se ca vreau sa ma bag in relatia lui cu prietena lui happy...

Nu vreau sa ii spun neaparat ca il iubesc cu scopul sa se intoarca la mine... doar ca sa stie el asa... oricum, tzin sa spun ca MERITA SA SE SIMTA IUBIT, IL APRECIEZ FFF MULT, SE POARTA F FRUMOS CU O FATA. uof...

multumesc.

Răspuns Câştigător
| thehope a răspuns:

Daca el tine la actuala lui prietena, se va simti amenintat, te va privi drept o persoana care va dori sa ii strice relatia, si nu prea cred ca ai vrea sa se intample asta...chiar daca e greu, cred ca cea mai buna solutie e sa pastrezi totul pentru tine, si avand in vedere ca el are o relatie de dateaza de ceva timp sa incerci treptat sa il uiti si sa mergi mai departe...sa il consideri un capitol incheiat...in fond a trecut destul de mult timp...

8 răspunsuri:
| deeea28 a răspuns:

Ai avut o sansa, daca n-a mers din cauza ta sau a lui n-a mers, si nici nu va merge crede-ma oricat tii tu la el. Daca te placea asa mult ramanea cu tine sau se intorcea la tine, dar se pare ca nu o face. Poate ca acele priviri le interpretezi gresit, poate doar ii e teama sa nu-i zici prietenei lui ceva sau cine stie ce. Eu zic sa iti vezi de viata ta, sigur e cineva si pentru tine in lumea asta si pentru care iubirea sa fie reciproca.

| yoooo1990 a răspuns:

Se va simti cam prost, deoarece va crede ca te vei gaba peste relatia lui actuala! dar este si posibilitatea ca el sa se intoarca la u! Dar aceste sanse sunt mici stiind ca are o relatie stabila si de mai mult timp.npc pa pa

| alexandra_3253 a răspuns:

Ei lasa ca daca are prietena de atata timp..nu cred ca ar fi kzul sa-i readuci aminte ca-l iubesti
daca tu simti ca-l iubesti sh se vede asta...winking

| ioana_9748 a răspuns:

Lasal si hai la minewinking

| Craciunitza a răspuns:

Eu il mai iubesc desi ne-am despartit de 4 ani, de atunci nu l-am mai vazut deloc, si de 2 ani nu am mai vb nici la tel. Acum imi pare rau ca atunci nu l-am iertat si l-am mintit ca nu il mai iubesc. Daca este prima iubire, cu siguranta iti va fi greu sa il uiti. Dar timpul le vindeca pe toate. Daca tu crezi ca e mai bine sa ii spui, spune-i. Mai bine sa iti para rau ca ai incercat decat sa iti para rau ca nu ai incercat.

Exista 2 variante. Ori sa va apropiati mai tare si sa va impacati, ori sa se distanteze de tine, si asa poate iti va fi mai usor sa il uiti.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O să te considere o nebună cu gânduri murdare. Dacă asta vrei, then go ahead.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu ca poate suna absurd... insa eu consider ca ar trebui sa lasi deoparte orice urma de egoism si sa gandesti problema din perspectiva opusa. Daca tu ai avea o relatie cu un tip de 9 luni si apoi te-ai trezi ca apare fosta lui prietena ca element perturbator si derajeaza tot ce s-a sedimentat in atata timp cum te-ai simti? gandesc asa pentru ca am simtit de curand sentimentul asta...si nu e unul placut! La urma urmei totul se intoarce impotriva noastra fie ca e bun sau rau... tongue Fiindca are o relatie nu e etic fata de el si fata de ea sa te implici in vreun fel, chiar daca el ar accepta! Pentru ca ti-ai construi practic o relatie pe o alta distrusa si s-ar putea ca mai tarziu sa se intoarca roata si sa ti se intample si tie la fel! sad