| Birdgirl a întrebat:

Hey. Problema mea e :

Sunt cu un baiat la care tin...nu pot sa zic ca nu il plac sau asa. Dar mai e fostul meu iubit, pe care il iubesc. Si si el mai simte la fel. Si nu stiu ce sa fac...Nu l`as lasa nici pe cel din prezent. Dar cand il vad pe fostul, simt ca as fugi la el si l`as lua in brate si as ramane cu el. Pareri?:/

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai straight face eu spun ca nu este bine sa stai cu actualul daca tu il placi mai mult pe ex-ul straight face. adica nu are rost... il faci pe el sa tina la tine si apoi va fi f nasol pentru el... pune-te in locul lui si asa poti decide ce faci!
sau... inchide ochi, trage aer in piept si striga tare ce simnti : pe care il vrei pe X sau pe Y?

3 răspunsuri:
| Alexander_1900 a răspuns:

Trebuia sa discuti problema asta cu prezentul inainte de a face pasul, trebuia sa-i precizezi conditia. Cel prezent poate s-a atasat de tine si daca i-ai pomeni ceva de despartire l-ai face sa sufere, incearca sa vorbesti cu prezentul despre chestia asta. Inteleg ca vrei cu cel din trecut dar asta ar insemna sa frangi inima cuiva pentru fericirea ta.

Răspuns utilizator avertizat
| Kylexy a răspuns:

Il placi dar nu il iubesti, alege-l pe fostul ca il placi pe actualul doar il vei face sa suferi.