| anonim_4396 a întrebat:

Buna! Cand fac sex cu iubitul meu nu reusesc sa simt nimic… Am 19 ani iar el este al doilea partener pe care il am, iar penisul lui este de marime medie as zice, nu e foarte mare/gros in comparatie cu fostul meu iubit, dar nu este nici mic. De asemenea, nici cu fostul meu nu reuseam sa simt mare lucru dupa cateva minute de penetrare. Stie cineva de ce se intampla asta? Eu am impresia ca ma ud prea tare si de aceea nu reusesc sa simt, iar problema mea este ca imi e frica ca poate nici el nu simte nimic…Intr-adevar, sunt unele pozitii in care chiar ma doare, dar de exemplu daca stau deasupra nu simt absolut nimic… Am prietene care mi-au apus ca au aceeasi problema dar nu stiu ce sa zic… Pareri?

15 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Satisfactia vaginala este datorata intotdeauna barbatului cu care ai sex! Daca organul lui nu-i suficient de gros sau maricel, incat sa atinga peretii vaginului, excitand centrii nervosi, este evidnet ca nu poti avea orgasm vaginal.
Acelasi lucru este valabil si pentru partidele sexuale patetice, care dureaza prea putin ca fata sa ajunga la orgasm.
Daca baiatul intelege ca-i numai vina lui pentru insatisfactia asta, isi va da interesul sa te pregateasca foarte bine pentru sex, facandu-ti un PRELUDIU foarte bun, ca atunci esti complet excitata si penetrarea vaginala care urmeaza poate sa fie mult mai placuta si mai intensa, putand sa ajungi la orgasm vaginal.
O alta varianta este sa foloseasca jucarii sexuale.

| mihai69 a răspuns:

Singură poți ajunge la orgasm?

| dullcat a răspuns:

Buna.Mai intelept ar fi sa mergi la medic.

| relian a răspuns:

Pareri? La informatiile ce leai dat pe aici, slaba sansa sa spuna careva ceva clar.

Tu trebuie sa stii, ce simti, nu doar cand faci sex si cand esti strinsa in brate, cand te saruti, cand te pipaia ala, cand te saruta pe sini, pe git, etc, simti ceva placere sau nu simti?

Cam aici trebuyie sa vii cu discutia, sa spui cand anume, unde, simti tu placere, sau daca simti vreo placere cand un barbat pe saruta, cand te mingiie, cand te stringe in brate.

Daca nu simti placere, sau nimic la ce am spus mai sus, inseamna ca esti frigida, alta explicatie nu este.
Ar mai fi sa te ia ala cu forta, adica fara ca tu sa vrei, desi si atunci banui ca vrei nu vrei tot ai simti ceva.

El simte stai tu linistita, daca nu ar simti, erai de mult lasata laughing Ai prietene care tiau spus ca la fel simt si ele? Eu nu prea cred.

Gindeste ca asta e al dpilea partener ce spui, la fel s-a intamplat si cu primul, deci problema e la tine.

Raspundeti singura la ce am spus eu mai sus, apoi ai aflat cauza.Si fara sa te sarte cineva, fara sa te pipaie si tpot ar trebui sa simti ceva cand vorbesti cu un barbat si ai ginduri de astea necurate laughing

Dar din ce cred eu, tu nici ginduri nu ai, pentru ca odata ce nu simti nimic, normal ca ginduri nu ai cum avea.
Gindurile astea, mama mama ce i-as face aleaia, sau ce i-as face aluia, vin dupa ce vezi persoana, apoi faci ginduri, fantezii, care duc la placere.

La tine lemn Tanase laughing nu simti nimic, sta ala peste tine, s au tu peste el, mesteci guma, stai pana te plictisesti, la un moment dat, strigi la ala, gata ba, ai terminat laughing

Naspa dar sigur ai probleme. Daca nu esti frigida, atunci ai problema la vagin, este f larg, banui ca asa te-ai nascut, in cazul asta, trebuie sa intrebiu parteneru daca simte ceva, pentru ca vorba ta, in cazul asta nici ala nu ar simti mare lucru laughing

Stiu ca nu-i de ris, dar numa tu poti sa intelegi ce se intampla, numa daca accepti si parerea altora.
Adica daca eu am spus ce am spus mai sus, tu sa nu vii si hai pleaca de aici, vai esti nesimtit si etc.
Eu am spus posibile cauze, nu am spus ca sigur asa ai fi.

Trebuie sa fii deschisa la discutii, la toate posibilele cauze, la optiuni si asa mai departe.

Insa trebuie sa stii sigur, de exemplu daca cel cu care esti il placi, de ci iti place de el sau nu iti place, te atrage fizic sa nu te atrage?

Apoi, cand omu te sa ruta pe git, acolo nu exista femeie care sa nu se exicte, care sa nu simta nimic, deci cand te saruta pe git, asa intr-o parte, sau orice zona a gitului, trebuie sa simti ceva, sa simti placere.

Daca nu simti, asta arata ce am spus, sunt femei asa frigide, alea nu simt absolut nici o placere cu absolut nici un barbat.

Sa scrim pe aici pagini, nu are rost, trebuie tu sa spui dacas simti placere, cand si pe unde, sau daca e deloc, la fel sa spui. Doar asa poate cineva sa dea un diagnostic.

Uite o idee buna, sa ma apuc sa fac diagnostice la femei laughing vine femeia o probez, ii fac de toate, control peste tot, dupa ii dai diagnostic, exact ca si la masina laughing nu ar fi o idee rea.

Era pe aici o fata, chiar la fel ma intrebase de ce iubitu ei se dadea la maicasa si cu ea nu mai era curios laughing
I-am spus, nu pot sa dau un diagnostic, asa pe nevazute, pe neprobate.
Bine ca de as fi fost acolo, fata nu ar fi spus nu sa ii fac un control general laughing.

| Alexiavln2 a răspuns (pentru relian):

Nu am spus ca nu simt nimic fizic sau fata de el, ci efectiv ca nu simt mare lucru IN TIMPUL PENETRARII, desii fostul meu partener imi spunea tot timpul ca sunt foarte stramta, si penetrarea era si ft dureroasa. De atractie nu poate fii vorba pentru ca suntem ft atrasi unul de altul.

| relian a răspuns (pentru Alexiavln2):

Esti atrasa f mult unu de celalalt spui tu, unde pui ca mai esti si f strimta, pfff eu ma cam indoiesc de ce simti tu, mai ales de partea cu foarte atrasi unu de celalalt.

Nu exista sa fii atras de cineva si sa nu simti ceva.Cind esti atras de cineva fizic, atun ci simti placere.In cazul cand nu simti placere, nu ai cum sa spui ca te simti atras de cineva.

Explica cum te simti atrasa de partener, fara sa simti placere? Placerea este un sentiment, atractia la fel este tot un sentiment, daca nu e acelasi in ambele cazuri, asa ca nu poate apare ceva, fara celanta parte.

Daca esti strimta, nu vad de ce simti doar durere si placere mai deloc.Lipsa placerii se datoreaza lipsei apetitului, sau lipsa mai stiu si eu a unor sensori din acea zona, ori popate sa ai ceva carente in hormoni, sau alte chmicale care face posibila acea atractie sau placere.

Uite iti spun cum e la barbati. Daca la barbati nu se mai secreta nu stiu ce chimicale, indiferernt ce femeie vezi, ai etc nu mai simti nici o placere fata de ea, ma refer placere de asta sexuala, nu placere de natura gen atasament.

Cind ceva chimicale nu se mai secreta in corpul tau in limite normale, atunci dispare si apetitul, dispare si placerea.

Ca urmare, la tine cauzele ar putea fi si de natura chimica, sa ai ceva probleme sau dezechilibre de astea hormonlale sau de secretie.

Chestia asta e destul de cum sa-i zic, naspa, penrtru ca nu prea se poate face mare lucru.

Tu cand ai observat chestia asta, banui ca atunci cand ai avut primul barbat, hai, ai fost la inceput, nu era invatat organismul, dar apoi cand a mai trwecut ceva timp, lucrurile ar fi trebuit sa revina la normal, sa incepi sa simti, sa stiu si eu fii mai normala.

Cel mai bine, ar fi sa consulti un ginecolog, sa-i spui toate chestiile astea, ala e mai in masura sa dea un diagnostic mai bun.

Te va intrebat mai multe chestii, asta daca gasesti unu bun, unu care cunoasca meserie, o sa te intrebe si de cand esti cu un barbat, mai multe informatii, sa poata sa puna un diagnostic.

Si eu am avut o iubita, care la inceput a spus ca ea nu prea simte asa cine stie ce, dar asta ca nu stia cei aia scula laughing dar apoi a deventi experta atit la jobu asta cit si la ce simtea cand era in lucru.

Asa cum tu nu ai dat amanunte, ma refer de cand esti cu asta, cit timp ai fost cu exu, dpoar pe baza ca tu nu simti mare lucru, nu poate nici un doctor sa spuna mare lucru.

Eu asa zic, sa mergi la un specialist, sa-i spui tot, dupa vezi care ar fi cauza.
Eu nu inteleg cum spui tu ca esti atrsa de partener dar nu simti placere, cum e posibil asa ceva.

| carevaescu a răspuns:

Iei medicamente? Ce?

| Miruna333 a răspuns:

Psihoterapeut si sexolog. Esti atrasa de el? Esti excitata? Exista preludiu suficient? La sexul oral este la fel? Fingering? Nu exista,, prea uda'', deci nu are de a face. Tu te satisfaci singura? Simti ceva? Trebuie sa iti cunosti corpul foarte bine, sa stii ce iti place, cum iti place si tot asa. Incearca sa iti stimulezi clitorisul in timpul actului sexual, lasa-l si pe el sa faca acelasi lucru. Si eu imi pierdusem placerea sexuala la un partener, venea de la psihic, pentru ca nu mai mergeau lucrurile si nu mai eram atrasa de el, corpul meu si-a dat seama de aceste lucruri pana sa le realizez.

| Alexiavln2 a răspuns (pentru Miruna333):

Eu sunt foarte atrasa de el, adica nici nu imi pot imagina sa fac sex cu altcineva pentru ca doar el ma atrage si il iubesc foarte mult, cred ca preludiul e problema, sau poate doar a intervenit obisnuinta…

| Miruna333 a răspuns (pentru Alexiavln2):

Cand relatia se incheie in dormitor, nu mai are vreo sansa. Altfel va fi doar platonic.

| GouDidodino a răspuns:

Cauta un tip matur care sigur o sa te satisfacă. Puștanii din ziua de azi numai gura e de ei

| Xox0 a răspuns:

Ori nu aveti preludiu bun inainte, ori te ia anxietatea in timpul actului si din cauza asta nu te lasi purtata de instinct.

Răspuns utilizator avertizat
| Amvrei a răspuns:

Nu are treaba ca te uzi prea tare, asta este f bine. Nu esti atrasa de el si doresti altceva

| Alexandra889988 a răspuns:

Buna draga mea, am tot citit pe net mesaje de la voi toate care nu simțiți plăcere am avut aceeas problema nu simțeam deloc plăcere și nu ajungeam cu niciun partener la orgasm însă am cunoscut un om minunat pot spune un doctor de excepție sexolog care acum mi-a rezolvat problema și mie și altor multe femei la care l-am recomandat îți las numărul lui aici și îl poți contacta nu fi pudica și inhibată vorbește deschis cu el despre absolut tot si iti va raspunde la toate întrebările si iti va rezolva problema acesta este numarul lui de telefon 0759834382