| anonim_4396 a întrebat:

Hey, puteti sa ma ajutati si pe mine sa imi dati un sfat ceva caci am gasit o fata care vrea sa imi dea un bichon si eu as face orice pentru el dar tata nu vrea sa ma lase m-a pus si sa spal pe jos in baie timp de o saptamana si dupa cand l-am intrebat iar tot nu a vrut, chiar nu stiu ce sa ii mai zic vreau neaparat un caine mai ales ca sora mea pleaca la facultate si eu raman singura, voi ce credeti ca ar trebui sa fac ca sa ma lase sa iau un caine?

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dar știi că trebuie să ai și mare grijă de el?
Te duci cu el direct acasă că doar nu te dă afară cu el cu tot.
Pa, pa.

| DraIneR a răspuns:

Of doamne. Eu nu ma inteleg deloc cu tata. El nu e de acord nici cu ce incaltaminte imi iau, daramite sa mai auda ca vreau caine laughing ( in cele din urma m-am ales cu un papagal) Deci pune-i lucrurile de drept in fata! Tu vrei un caine pentru ca: te simti singura pentru ca sora ta pleaca la facultate etc... bagi si tu ceva pe acolo big grin Tu o sa ai grija de el nu tatal tau, tu o sa il duci la 7 dimineata afara. Va fi responsabilitatea ta. Am o prietena, tot la fel a vrut mult de tot un caine si tatal ei a lasat'o sa-si ia si acum regreta, adica e ca un copil mic straight face

| ramona_5587 a răspuns:

Daca tot nu te lasa spune. i fetei sa mi. l dea mie:X

| ronin33dan a răspuns:

A avea un caine este o mare responsabilitate, nu este ca si cum ai avea o alta papusica sau un alt telefon.Cred ca tatal tau iti face un test sa vada daca, vei peria covoarele dupa caine, daca ve-i spala pe unde el murdareste, daca ai vei da de mancare ...etc!

| Șttefania a răspuns:

Mda... aceeasi situatie cu a mea pai nu stiu spune-i adevaru' in fata

| rose_2968 a răspuns:

Sunt cam in aceeasi situatie ca tine.Am avut un caine care a murit acum 2 ani si de atunci ma tot rog de tata sa-mi un caine(chiar si-o corcitura amarata)si tot nu vrea. Dar nici gand sa ma dau batuta.Tot ce pot sa-ti spun e sa te duci la tatal tau si sai spui cat de mult iti doresti cainele si explica-i ca nu mai esti un copil si ca te-ai maturizat astfel incat sa poti avea grija de un caine.Succes!

| selene a răspuns:

Exact asa am patit si eu, cu tatal meu ma puneau sa fac diverse lucruri si cand le faceam era tot nu straight facestraight face oh go on, probabil tatal tau crede ca nu esti destul de reponsalbila sau ca nu il vei ingriji sau nu vrea sa aiba mizerie in casathinking sunt multe motive intreaba-l de ce nu vrea sa iti cumpere un caine si spune-i motivul pentru care ti-l doresti ata de mult
:*:* bafta