| Anne_3789 a întrebat:

Hey! Salut TPU. Deci, sunt noua pe aici si sper sa ma ajutati. happy
Acum catva timp am fost intr-o excursie si m-am intalnit cu o fata care a fost la mine in scoala (acum e la liceu). Eu o credeam foarte fitoasa dar spre surprinderea mea nu a fost deloc asa. Ba, chiar as putea spune ca a fost de treaba. [Numele ei: Aura]
Ma rog, deci la inceput nu prea am vorbit mult asa cu ea... de fapt nu prea am vorbit deloc cu ea. Dar ea era prietena foarte buna cu colega mea de camera [Dana], deci statea destul de des la noi in cabana.
Eu, la inceput nu cunosteam pe nimeni. Si nu prea vorbesc eu asa mult big grin
Intr-o zi am facut poze cu camera mea. As putea spune ca erau destul de multe.
Colega mea de camera nu prea era asa de treaba. Adica cand mai erau si alte peroane devenea fitoasa. Si nu prea stateam eu cu ea.
Dar odata, ea era cu Aura si m-am apropiat iar ea i-a spus la ureche: "A venit Ana". A spus destul de tare incat sa o pot auzi. M-am simtit oribil. Am mai stat 2, 3 minute cu ele si am plecat.
Iar la intoarcere, in autocar Aura mi-a cerut id-ul. Ma bucurasem pentru ca era de treaba si nu stiu, simt ca ea m-ar intelege [E o poveste complicata tot ce pot spune este ca avem acelasi trecut, adica, ma rog intelegeti voi. Unele lucruri rele prin care eu am trecut, a trecut si ea. Nu ma intrebati de unde stiu, pentru ca si asta e o poveste complicata. Cert e ca...stiu. Si cum ea este un pic mai mare cred ca ar putea sa imi dea niste sfaturi pe care nu prea pot sa le cer nimanui. straight face] Asa. deci dupa ce mi-a cerut id-ul, colega mea [Dana] i-a zis: "Lasa ca ti-l dau eu".
Iar ea a spus: "Nu. Pentru ca vreau sa fiu sigura ca o sa am pozele"
Deci, eu mi-am dat seama ca mi-a cerut id-ul doar ca sa ii pot da acele poze pe care le-am facut.
Voi ce credeti?
Ea este destul de diferita de mine, dar credeti ca ar fi bine sa ma imprietenesc cu ea? Si daca da, cum? Am doar id-ul ei. Si nu prea ne vedem. Adica nu ne vedem deloc. Liceul ei este departe de scoala mea, iar ea invata dimineata si eu dupa amiaza. In weekenduri nu prea sunt prin oras, deci...

laughing Cred ca am scris o gramada aici. Sper sa primesc cat mai multe raspunsuri. Si daca imi spuneti cum sa va dau fundita, o sa va dau!
Byee! *hugs*

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Nevoia asta de a ne inconjura de prieteni, cautand o companie fizica pentru a ne degaja de singuratea sufleteasca e atat de des intalnita
Cand nu ai din constiinta ta un prieten, tinzi sa cauti in oricine un prieten. Poate fi bine in sensul ca scapi de prejudecati inconjurandu-te de oameni diferiti.Insa in majoritatea cazurilor este de rau pentru ca acorzi incredere din prima si esti dezamagita. Oamenii fara prieteni nu sunt fericiti fericiti sunt aceea care nu simt nevoia unui prieten.As prefera sa stau de vorba cu un motan, o gaina sau chiar cu natura in sine decat cu un om.In afara faptului ca esti ascultat, conform parerii generale primesti sfaturi. Da, le primesti. Dar nu prin grai ci prin imagini.Motanul te invata ca e timp si pentru vanatoare dar si timp pentru odihna. Te invata ca doar pentru ca e diferit nu inseamna ca are ceva in minus fata de alte vietati, e si el o veriga a acestei lumi. Te invata sa "torci" in tine, sa judeci mult daca cuvintele tale ranesc. Te invata ca obiectivul nu e sa omori soarecele ci sa il prinzi. Te invata sa fi prudent; sa nu scoti ghiarele in fata oricarei muste. Te invata sa fi loial. Te invata ca atunci cand dormi sa fi treaz, in viata nimic nu e sigur pana si somnul te fura. Un om, un prieten te-ar invata vreodata atatea lucruri?

1 răspuns:
| Miruuuuuuuuuuuuuuu a răspuns:

Da...chiar ai scris dar imi place sa raspund la intrebari de genul acesta happy. asa ca o sa iti spun parerea mea :
consider ca fata cea fitoasa nu te supara (s`a folosit de tine mai exact de aparatul tau ). Daca chiar vroia sa fiti prietene cred ca facea mai mult de atatwinking

Si inca ceva. iti dai seama ce intentii are din ceea ce iti spune pe mes (adica daca discutia se invarte numai in jurul pozelor. atunci inseamna ca nu e chiar ok happy