| Ađııa a întrebat:

Hey! Sper sa ma ajutati...Am dat comanta pe net de un tricou, si au spus ca-mi trimit coletul prin posta, stiti cumva dupa cat timp vine? trebuie sa ma duc la posta sa il platesc, sau mi`l aduce postarita acasa si il platesc pe loc?
Fundita cui ma lamureste.

Răspuns Câştigător
| thebloodsoul a răspuns:

Nu ti-l aduce postarita ea doar iti va da o foaie in care scrie ca ti-a ajuns coletul iar tu trebuie sa mergi la posta sa il ridici si faci plata la posta

10 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Coletul vine acasa numai daca este expediat printr-o firma de curierat si platesti c. v. coletului la curier ( iti va elibera o chitanta pentru. banii dati ). Prin curierat coletul ajunge in cel mai scurt timp( max. 2 zile) Daca expedierea a fost facuta prin Posta romana, trebuie sa te duci la oficiul postal sa-l ridici dupa ce postarita te avizeaza ca a sosit coletul ( asta, daca nu-i este lene sa scrie avizul si sa ti-l puna in cutia postala! ) Daca nu te avizeaza, du-te la posta peste 2-3zile si intreaba daca a sosit coletul. contravaloarea coletului o platesti la of. postal. Numai bine!

| Shuellen a răspuns:

In 7 zile lucratoare maxim soseste coletul.
Postarita vine si iti da o factura pe care trebuie s-o semnezi sa confirmi ca e coletul tau, apoi sa te duci la posta sa ridici coletul. Daca este mai mic e probabil sa ti-l aduca postarita.Coletul il platesti pe loc, ori postaritei, ori la posta.

| InLove a răspuns:

De obicei, ce comanzi prin posta ajunge intr-un interval de 2-5 zile, se poate si mai mutl daca distanta e mare, cu curierul e mai repede -2 zile. mbun, deci cand ajunge la posta din orasul tau vei primi o chitanta, sa mergi si sa ridici coletul, iar la posta platesi! sper ca te-am ajutat

| Ađııa explică:

MuLTUmeEsC tuturor pentru raspunsuri. love struck mi-ati fost de mare ajutor. :-x

| Ecou a răspuns:

Pai cam 5 zile lucratoare. iti vine chitanta acasa te duci cu ea la posta si cu bani platesti si iti da coletul happy

| 0ctimar a răspuns:

Cand va veni vei primi un bilet in poshta ca sa te duci sa il ridici big grin funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea e ca trebuie sa iti vina prin posta un mandat (un fel de bilet) prin care iti zice ca ai un colet la posta si te duci la posta cu buletinu, bani si biletu ala. Eu asa am facut cand am comandat de pe net, a si normal trebuia sa iti spuna cand ai dat comanda in ce perioada iti vine coletu dar probabil nu ai dat importanta. Sper sa ti fie de ajutor.

| ShaPPer a răspuns:

O sa vina postarul la tine acasa impreuna cu alte scrisori. Banii ii dai ei.

| ShaPPer a răspuns:

Vine postarul si iti da pachetul impreuna cu celelalte scrisori. Banii ii dai ei.