| pinkdiva a întrebat:

Hey! Sunt deja clasa a XI-a si inca nu stiu ce facultate vreau sa urmez, spre deosebire de marea majoritate a colegilor mei care deja stiu ce drum vor sa urmeze in viata. Ma puteti ajuta cu o lista cu toate facultatile de stat din Bucuresti? Multumesc anticipat happy

Răspuns Câştigător
| DakotaRoyse a răspuns:

Nu trebuie chiar să te grăbeşti, că mai ai puţin timp. Fă o decizie bazată pe ce ştii tu, nu unde se intră mai uşor. O decizie pe visele tale, nu pe popularitatea facultăţii.
Gândeşte-te că la multe facultăţi se intră pe bază de medie a anilor de liceu şi nota de la bac, aşa că dacă nu vrei să ţinteşti pentru ceva mare, precum medicina, unde ai nevoie de admitere, ţi se prelungeşte şi mai mult perioada de gândire.
Începe o dată cu facultăţile la care nu ai vrea să mergi.
Încearcă asta.
http://www.listafacultati.ro/bucuresti/index.php