| KezoLOL a întrebat:

Ma pregătesc sa intru in clasa a 12-a si sunt hotărât sa urmez o facultate de drept (in București). As vrea sa stiu la ce facultate se da examen, la care nu se da și din ce anume se da examen. Chestii pe care ar trebuii sa le stiu si mi le puteți spune. Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

La facultatea de drept din cadrul a doua universitati private, respectiv '"Dimitrie Cantemir " si " Nicolae Titulescu", concursul de admitere consta in asa -zisul "concurs de dosare" (media generala a examenului de bac).
La facultatea de drept(de stat) din cadrul Universitatii Bucuresti se sustine un test grila la doua discipline de concurs, respectiv limba romana si economie ( vezi in sectiunea "comunicat" din link-ul :http://www.drept.unibuc.ro/......21-ro.htm)