| anonim_4396 a întrebat:

Hey! sunt noua si vroiam sa va intreb cum se dau voturi, fundite.
multumesc mult

Răspuns Câştigător
| AndreiRevine a răspuns:

Buna skumpik-o, uite cum: cand primesti destule respunsuri la o intrebare, la fiecare raspuns vezi o funda cu numarul 1 pe ea,apoi dai click pe ea,si te intreaba:Esti sigur ca vrei sa alegi acest raspuns ca fiind castigator? Si tu pui Da sau Nu.Dar,sub fiecare raspuns iti apare niste cerculete,sub ele scrie(folositor,nefolositor,inteligent,amuzant,stupid).Si de exemplu,nu-ti place cum a raspuns cineva, dai click pe cerculetul deasupra cuvantului stupid, si asa dai un vot.Succes,si intrebarea asta ar fi buna la totul despre tpu.Pa,pa.

1 răspuns:
| Amidepsi a răspuns:

Bun venit! Si eu sunt nouabig grin. voturile le dai de sub mesaj(amuzant,inteligent,nefolositor, etc)si apoi apesi semnul"vazut"Cat despre fundite, ele reprezinta o multumire pentru raspunsul pe care il consideri cel mai bun(valoreaza 100 de puncte)In dreapta mesajului ai:"Declara raspunsul castigator"si o fundita deasupra.Ai 5 zile la dispozitie sa te decizi, cand esti hotarata apesi pur si simplu si apoi ok. Daca nu ai ales un raspuns in termen de 5 zile,robotelul TPU(daca nu te-ai intalnit cu robotelul e foarte usor, mie mi-a spus ca i-am dat o migrena pentru ca am folosit prea multe puncte de suspensie la un mesajstraight facelaughing) va alegeunul in locul tau, cel cu cele mai multe voturi inteligent si/sau folositor(minim 5)daca nu exista suficiente voturi, iti va reveni tie sarcina sa alegi castigatorul oricand doresti.bafta!