| simpleuser a întrebat:

Hey! Știe cineva niște obiceiuri care să îți mai deblocheze mintea, obiceiuri cum ar fi să scrii cu stânga, sau cu ambele mâini, pe telefon în loc să scrii doar cu dreapta, să mănânci cu stânga în loc de dreapta sau să pășești cu stângul prima dată, în loc de dreptul (astea să dacă ești stângaci)?
Am preluat chestia asta dintr-un clip video și simt că m-a ajutat să fiu mai ok, mi-a ajutat mintea.
Deci, aveți idee unde pot găsi astfel de obicei, după ce cuvinte cheie să le caut?

1 răspuns:
| MademoiselleCosmina a răspuns:

Ca sa-ti deblochezi mintea, mai poti incerca si exercitiile de dictie, plus ca te vor ajuta si la vorbire, sau tot felul de jocuri/intrebari logice.