| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Tocmai mi-am cumparat telefon nou si vreau sa primesc setarile acelea pentru telefon pentru internet [in Vodafone] si nu mai stiu cumstraight face. Pe cartela, am net-ul activat insa in noul telefon am numai Cosmote internet, iar eu vreau Vodafonebig grin.

Răspuns Câştigător
| liliacALB a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa ai in telefon un SIM de Vodafone, fie cartela reincarcabila, fie abonament. Apoi, cel mai simplu este sa suni la ei la *222, urmezi pasii robotului pana dai de un operator care iti va trimite automat setarile. Alta varianta e sa intri pe net pe MyVodafone, trimiti un mesaj de ajutor la ei si iti raspund, indicandu-ti exact ce trebuie sa setezi la telefon. Bafta!