| DaLittleUK a întrebat:

Am 11 ani si de la vreo 9 ani ma confrunt cu o problema cu acnee ( cosuri ). Si folosesc Emulsie Antiacnee + crema din aceeasi gama. Dar niciodata nu ma tin complet de programul care il am pentru tamponare si aplicarea cremei pe suprafata cu cosuri. Dar cosurile mele nu sunt EXTREM de exagerate cum am vazut la alte fete ca au toata fata plina de bube. Mai stiti vreun tratament pentru combaterea cosurile care se poate face acasa?

Răspuns Câştigător
| Viviluka a răspuns:

Ma si eu am la fel, si acum mai am cateva dar inainte aveam rau dar nu bube, cosuri dar nu exagerate si prima oara mi-am cumparat Zinerit si Skinoren. Am comandat un fel de corector de cosuri. Are forma unu ruj e pe o parte albastru pe o parte culoarea pielii, iti trece si cu asta si mai mult ca ti le acopera. Acum folosesc altceva. Este un gel pe care il aplic ca sapunul lichi asa arata verde, ma spal cu el dimineata si seara si apoi aplic o crema tot de la aceeasi firma sau ce o fi.
Stiu ca e greu sa te tii de program si mie imi e si nu ma tin mereu tocmai de aia nu mi-au disparut complet dar ar fi cazul sa incercam