| 000M1ha3la a întrebat:

am 15 ani, 155 m si 47 de kg.Cum as putea sa slabesc 3-5 kg rapid si ieftin,adica nu o dieta scumpa sau grea ceva simplu si eficient, sau niste exercitii foarte bune.Am tot cautat pe net si nu am gasit nimic, sper sa ma puteti ajuta voi
Funda happy

6 răspunsuri:
| SamSon a răspuns:

Pune-te si fa abdomene. cate poti. ideea e ca zilnic sa faci macar cu 1, 2 mai multe decat in ziua precedenta. si e bine sa incepi de la 15-20, daca esti fata.

| biiannncaa a răspuns:

Mananca regulat cele 3 mese ale zilei, dar ai grija sa nu fie pline de grasimi... Seara dupa 6 nu manca fasole, cartofi sau orez. La cina sa ai macar 3 legume. La pranz poti manca supa de legume sau gratar, iar de dimineata mananca multe fructe. Tot de dimineata sa faci si multe exercitii de sport (cate poti tu) pentru ca dimineata arzi cel mai usor caloriile. Sper ca ti-a fost de folos. Pup:*

| o3oDYAo3o a răspuns:

In primul rand trebuie sa vrei cu adevarat sa slabesti si sa ai putina ambitie ideea e sa nu manci PAINE si DULCIURI, am o dieta de la nutritionist dar ideile de baza sunt:fara grasimi in exces fara prea mult sahar (ketchup, dulciuri si restul soiurilor) fara cartofi, mancare fiarta nu prajita si in fiecara zi cate un pui la gratar cu salata.Cu dieta asta am slabit 5 kg intr-o luna. Ceva mai eficient si mai rapid ar fi banala si sinpla VARZA, care ajuta foarte mult la slabit o colega dea mamei a slabit 3 kg intr-o saptamana si a mancat fara paine si dulciuri, iar in fiecare zi manca supa de varza.In cazul in care nu iti place supa o poti manca salata happy. Daca mananci si ceva grapefruit e perfect :*

| cetateanuturmentatkrysty a răspuns:

De ce sa slabesti sia asa esti prea slaba la o suta cincizeci si cinci de metri esti un bat, dar serios e bine si asa nu ai de ce sa slabesti

| YouAndMe95 a răspuns:

Ca sa slabesti mult si chiar rapid, ar trebui sa renunti la mancarea nesanatoasa si sa faci foarte mult sport! Nu neaparat sa tii dieta, dar fara dulciuri laughing

| madalina2013 a răspuns:

Pfff manca numai fructe si legume vei slabi repede +abdomene