| Fițe_D-soara_1990 a întrebat:

Raspuns urgent doresc va rog. Pe data de 14.08. 2014 plec la mare. Si as dori ca pana atunci sa slabesc macar un kg. Ma puteti ajuta? Daca puteti sa imi dati link cu o dieta [nu foarte scumpa] si rapida sau macar niste exercitii eficiente.
Multumesc :* fundita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| TheCritic a răspuns:

Buna! Fara sport, rezolvi prea putine, si daca slabesti, piele nu o sa aiba cel mai frumos aspect. Trebuie sa iti tonifiezi muschii asa ca n-ar stica sa te pui pe alergat, mers pe bicicleta, sa inoti si tu pentru cateva zile, abdomene. In plus, nu baga in tine toate porcariile fast food si mananca si tu cat mai multe legume si fructe (tot le e sezonul) si deloc prajeli. Numai bine!

suntserios
| suntserios a răspuns:

E vara, legumele sunt in toi, asa ca o dieta cu salata vreo 2-3 zile s ar putea sa te ajute

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime/greutate ai acum ( respectiv dacă eşti fată sau băiat ), pentru ca să vedem dacă este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune.

| luminita1234 a răspuns:

Bei mai multă apa si mănânci mai putin. (Si dupa 6 nu mai mănânci nimica) Gen dimineata un ou fiert Ca is sănătoase Si dupa vezi tu O salata cu ceva sănătos happy sper sa slăbești :*

| Fițe_D-soara_1990 explică:

Eu doresc niste exercitii. de exemplu abdomene sau. un link cu exercitii