| SportBoy a întrebat:

Am alta problema!
Deci colegii mei dau vina pe mine in legatura ca i-am parat unui profesor in leegatura cu ceva.Dar eu nu sunt vinovat! Mai este un " suspect" care se presupune ca i-a parat.Si ei au ales sa ma invinovateasca pe mine si nu inteleg de ce! O fata mi-a zis sa fiu cinstit si sa spun ca am fost eu, dar cum draga sa spun ca eu am fost daca nu sunt vinovat? Eu i-am zis ca nu am fost eu si a zis ca nu ma crede si ca am avut motive intemeiate sa ii parasc.Si nici nu-i adevarat! Este adevarat ca i-am amenintat de multe ori ca ii voi spune cand ei fac ceva rau,dar le ziceam doar la nervi,si oricum,mie nu-mi place sa parasc!
Eu mereu am fost dragut cu ei,i-am ajutat mereu,si ei,cu ce ma rasplatesc? Dadand vina pe mine? Chiar nu-i deloc drept! Si in plus,celalalt "suspect" este in stare sa-i parasca!
Deci, ce pot sa fac in legatura cu asta? Faza asta chiar m-a enervat!

2 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Eu iti recomand sa pleci din clasa aia nenorocita plina de nenorociti adica sa te TRANSFERI la alta scoala sau alt liceu.
Ei te cred mai inferior, au gasit de cine sa isi bata joc si te cred veriga slaba a clasei.tu trebuie sa parasesti acea clasa, asa cred eu, poate iti va fi mai bine.In clasa cea noua o sa poti lua de la 0, sa-ti faci prieteni sau sa iti construiesti o imagine, sa fii mai linistit si mai neiritat de imbecilii din clasa pe care ii ai acum.

E doar o parere.

Succes.

| Doub a răspuns:

De ce îţi pasă? Wth, dacă tu le-ai explicat că nu ai făcut-o, gata, ajunge.