| TnCristinaa a întrebat:

Am dat examemul de evaluare nationala 2014 la matematica si la subiectul 2 aveam de desenat o prisma cu baza un triunghi echilateral https://www.google.ro/......ps?/search facut-o bine numai ca linia B B' din imagine mi se pare ca am facut-o punctata....nu o sa imi puncteze de loc exercitiul?

1 răspuns:
| rasalas9 a răspuns:

O sa iti puncteze tot exercitiul in cazul in care profesorul corector nu are probleme cu capul, sunt unii profesori care depuncteaza pentru orice tampenie.
Din punct de vedere matematic, nu conteaza unde e linie punctata sau nu, asta te ajuta pe tine sa iti intelegi desenul.