| NoNameexd a întrebat:

Hey,tpu.Am nevoie de un sfat, deci sa incep sa va povestesc.Am fost cu un baiat timp de 4 luni,totul la inceput mergea foarte bine,eram fericiti,insa in ultima luna cand s-a reimprietenit cu fosta lui,devenise rece cu mine,nu mai avea timp pentru mine sa ne vedem,iar intr-o seara cand eram sa zic "certati" cum ar veni, mi-a zis ca nu ma mai iubeste deloc, ca nu mai are nimic pentru mine.Am ramas sincer, blocata, i-am explicat timp de 1 saptamana cat il iubesc,dar in zadar, si acum momentan suuntem desparttiti, se fac 2 saptamani,eu nu stiu ce sa fac,vreau sa renunt, dar nu pot.Ce credeti ca ar trebui sa fac, sa renunt de tot la el sau sa lupt pentru iubirea lui inca?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa-ti gasesti pe altcineva. Daca el poate trece peste, tu de ce nu ai putea? Numai fii atat de slaba. Nu-ti mai plange de mine. De ce nu-i arati ca poti trece peste. Dar daca totusi il vrei inapoi, iti dau un sfat. Fii rece cu el, arata-i ca nu-ti pasa. Daca te iubeste o sa se intoarca singur la tine. Succes!

| NoNameexd explică (pentru anonim_4396):

Da,ai foarte mare dreptate, dar nu reusesc sa inteleg cum intr-o seara a putut uita tot..au fost 4 luni..nu 4 zile sau saptamani.

| anonim_4396 a răspuns (pentru NoNameexd):

Nu a uitat. Nu are cum sa uite. Nu daca te-a iubit. Eu cred c-o sa se intoarca la tine cand tipa cu care este acum o sa se desparta de el. Cam asa se intampla in majoritatea cazurilor. Treaba e sa nu stai intr-una pe capul lui. Fa-l sa-i fie dor de tine.

| NoNameexd explică (pentru anonim_4396):

Pai,problema este ca eu am auzit ca s-a sarutat cu fosta lui, si aia avea prieten, este o poveste complicata..nu pot sa o zic pe toata aici, in fine. Am auzit ca are prietena, iar cand i-am zis "sa te tina", mi-a zis ca nu este cu nimeni.Am uitat sa mentionez faptul ca el mi-a zis sa ramanem prieteni..si desii in zilele in care vorbeam ii tot ziceam cat il iubesc, nu avea nimic rost..acum de cateva zile nu am mai vorbit cu el, exceptand azi cand i-am zis sa il tina.Ma gandesc asa ca daca imi zice ca nu ma mai iubeste, nu cred ca o sa se mai intoarca.

| anonim_4396 a răspuns (pentru NoNameexd):

Iubirea este un sentiment trecator. Crede-ma, stiu ce spun. Si eu am avut senzatia ai, voiam tot timpul sa fiu cu ea, sa vorbesc cu ea, etc. Pana la urma a trecut. Nu credeam ca e posbil, dar pana la urma, orice e posibil. Daca nu se intoarce la tine, nu face din chestia asta un dezastru. Pun pariu ca esti foarte tanara. Cel mai bun leac este timpul, si o ciocolata, ca sa te indulceasca. Probabil intr-o zi vei intalni un altul, pe care-l vei iubi mai mult. De ce nu ar fi asa? Capul sus, nu este sfarsitul lumii. A fost pe 21.12. 2012, si nu s-a intamplat nimic.

| NoNameexd explică (pentru anonim_4396):

Daa,sincer,ai foartee, dar foarte mare dreptate, presupun ca esti trecut prin viata, de fapt sunt sigura de asta, prin faptul ca ma intelegi perfect.Eu nu am pus intrebarea la "misto" sau sa-mi plang de mila, pur si simplu, nu sunt suficienti de maturi unii prieteni sa ma poata intelege. Cu raspunsul asta mi-ai deschis cumva ochii. m-am gandit de multe ori ce sa fac daca nu mai tine la mine, de unde sa incep, daca s-a sfarsit? Si sincer nu pot sa-l urasc..desii am auzit chestiile alea..nu ma lasa inima..nu am mai putut tine la un baiat cum tin la el. ma simt incompleta.Dar, ai dreptate, timpul vindeca orice rana si sunt impacata cu gandul ca poate intr-o zi se va intoarce roata!

| anonim_4396 a răspuns (pentru NoNameexd):

Am doar 18 ani, nu sunt trecut prin viata. Am avut doar o relatie, si aia vai de capu' ei. Vreo 6 luni de zile am ascultam muzica de genul Eternal Tears of Sorrow - Empty Eyes. Nu am facut nimic special ca sa trec peste, pur si simplu m-am trezit la un moment dat si mi-am dat seama ca n-o mai iubesc. Oricat de minunata ar fi iubirea, nu se compara cu ce simti atunci cand scoti persoana pe care ai iubit-o din minte si din inima. E magic.

| NoNameexd explică (pentru anonim_4396):

Da,sa fi liber sa poti face ce vrei,estei minunat,sa iesi mereu cu prietenii, sa faci multe nebunii, insa cateodata iti lipseste acea persoana, iti lipseste sa ai pe cineva care sa stii ca tine la tine, indiferent de situatie.Nici eu nu sunt foarte mare,insa am vorbit cu el unele chestii,pe care cu nici-un baiat nu am putut sa le vorbesc,la el a fost altceva, si nu, nu e vorba de prostii, ca nu sunt genul ala de fata, insa la el pot sa zic ca a fost iubire cu adevarat..probabil de aia imi e asa greu sa renunt.

| anonim_4396 a răspuns (pentru NoNameexd):

Poti vorbi cu alt baiat ce-ai vorbit si cu el. Si, cine stie, poate te va intelege mult mai bine. Si, nu e greu sa renunti, pur si simplu o faci. Daca mai stai sa te gandesti, daca mai stai sa-l implori si sa te umilesti in fata lui, nu vei trece niciodata peste. Nu mai fi slaba. Inveseleste-te.

| NoNameexd explică (pentru anonim_4396):

Nuu,asta e situatia, ca nu mai vorbesc cu el. El imi zicea ca este temperamental ca se schimba, insa ma gandesc ca daca ma iubea cum zicea, nu uita tot intr-o seara.Ce nu inteleg insa, este de ce posteaza chestii triste uneori.Hotarasem sa-l astept, insa ma gandsc ca sunt prea penibila, si da ai dreptate ca pot vorbi si cu alt baiat chestiile astea, insa nu deocamdata..imi este greu sa accept pe altcineva in viata mea.Ies mereu, pe moment uita, insa seara imi amintesc mereu tot, si parca as trai in trecut.A reusit cumva sa ma faca sa fiu asa slaba..eu nu eram genul asta.

11 răspunsuri:
| Acoco a răspuns:

Pai daca el iar vorbeste cu fosta iti garantez ca nu mai ai nici o sansa. Si el ti-a spus ca nu te mai iubeste.
Fi indiferenta, lasa-l. Nu ai pentru ce sa lupti. Daca te iubeste vine singur la tine

| NoNameexd explică (pentru Acoco):

Da,asa este. dar stiti si voi ca este greu, nu poti renunta la o persoana asa usor.