| ViseInterzise a întrebat:

:*. Am nevoiee de un sfattt. Urgentt plsss. dAU fundita [-o<
Deci. sunt cu un tip de aproape 3 luni. ne-am desp 1 saptamana si sambata ne-am impacat. si inainte sa ne despartim. ne certam mereu. etc. si azi am fost cu o colega sa se vada cu un baiat. iar lu` baiatul asta nu i`a placut de colegamea ca era cam "pufoasa", apoi colega`mea a plecat. eu am mai stat putin. si tipu mi-a amintit de un fost iubit. si am inceput sa plang. si el m-a luat in brate si mi-a zis "nu mai plange pitico" si dupa am mai vorbit noi putin. si am plecat. mi-a cerut nr de tel si id. si am vorbit pe mess. si mi-a zis ca vrea sa fie cu mine ca sunt frumoasa si ca ii place mult de mine. Problema e ca nu stiu ce sa fac. sa renunt la baiatul cu care am o relatie de 3 luni si sa ma combin cu baiatul cel "nou"? Specific ca nu mai e ca la inceput cu cel de 3 luni. ca nu mai tin aproape de loc la el, dar la tipul "nou" nu stiu daca e adevarat ce zice. el imi spune ca nu e la fel ca totii baietii. dar stiu ca e caternica de 2 lei sad. si nu stiu daca sa incerc sau nu ceva cu el. ca eu ma atasez repede de o persoana.sad si daca el face misto de mine tot eu sufar. plss sfatt.

CEL MAI BUN SFATT SE PREMIAZA CU O funditaA MARE >:d

Răspuns Câştigător
| sirena1 a răspuns:

In primul rand terbuie sa stii ca relatiile au diferite etape si voi sunteti in cea de cunoastere inca, dar daca tu nu mai simti nimic pentru cel vechi poti incerca cu cel nou happy Totul depinde de tine si ce vrei. Daca nu vrei sa formezi o relatie serioasa il poti lasa, dar te-ai gandit oare daca cel vechi are sentimente pentru tine? Daca incepi o relatie cu cel nou la un moment dat vei ajunge si cu el la acest capitol si atunci ce vei face? Ai sa cauti mereu altul? Niciodata nu va fi la fel si nu vreau sa iti dau sfaturi gresite pentru ca nu cunosc asa bine situatia doar din ce ai scris tu aici! Conteaza si ce varsta ai atat tu cat si el si ce aveti in comun atat in prezent cat si in planurile de viitor.La inceput totul pare ROZ, dar pe parcurs lucrurile se schimba cu oricine ai fi asa ca gandeste-te ce vrei tu de fapt si atunci ai sa iei decizia potrivita pentru tine.Nu uita:daca alergi dupa 2 iepuri de-odata nu vei prinde niciunul!

2 răspunsuri:
| 123love a răspuns:

Daca numai ti la el spune-i in fata ca altfel o sa te barfeasca pe la spate la toti prieteni ...aceiasi poveste am avut-o si eu si mie tot pitico imi zicelaughing ( ce coincidenta) dar dupa ce te desparti de el nu te arunca imediat in breatele la baiatul cel "nou" mai iesi cu el afara ...vezi cum se comportawinking vorbitii etc. si dupa aceea eu cred ca ar trebui sa incerci si daca vezi ca el este rece fata de tine incearca sa ii faci si tu acelasi joc si daca te atasezi de el incearca sa il uiti usor usor prin jocul pe care il faci (numai in cazu daca face misto de tine)

Bafta:* pupiilove struck

| ViseInterzise explică:

worried Problema e ca azi m-am intalnit din nou cu ell. si ne-am sarutat :-