| AndrewAndy a întrebat:

Am o chitara clasica si trebuie sa ii schimb corzile...ce imi recomandati?

6 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Alte corzi din acelasi material sau din sarma

| KateMiddleton a răspuns:

Clasica adica acustica? Daca ai mai cantat la chitara iti recomand corzile metalice.Sunetul se aude mai tare.Incepatorilor corzile metalice le rod foarte tare degetele, dar tu nu semeni a fi incepator daca deja ai o chitara.
Bafta! Cat mai multa inspiratie in ale muzicii!

| AndrewAndy explică (pentru KateMiddleton):

Chitara clasica.....si stiam ca la cele clasice se pun doar corzi de nylon

| JohnnyWylde a răspuns:

Corzi noi, iti vine sa crezi! laughing

| AndrewAndy explică (pentru JohnnyWylde):

Da ma...mi-a dat-o un var si are corzi de metal pe ea. Decat sa faci pe desteptul mai bine taci.

| JohnnyWylde a răspuns (pentru AndrewAndy):

Mah pustiule, ce intrebare e asta "ce corzi sa pun pe ea?"; daca ti-a dat-o cu corzi de metal, ii pui corzi de metal pentru chitare acustice (cauta pe soundcreation.ro foarte bun site-ul, preturi mici, produse de calitate). Am cumparat eu corzi de chitara acustica 25 de lei am dat pe set, producatorul se numea D'Addagio parca dar nu mai stiu sigur. Uita-te ca gasesti.