| dDow a întrebat:

Acum 2 saptamana. mia fatat iepuroaica, puii au murit. A ramas singura. dupa 3 zile. intr-o seara s-a auzit un tipat. am crezut ca este de la altceva pentru ca am niste gaste care mai fac asa. n-am dat importanta. cand m-am uitat a doua zii nu mai misca picioarele di spate nici din spate a aramas paralizata. daca pui mana pe ia incepe sa tipe si se agita. am spalat-o pentru. ca avea ceva maroniu la fundulet. Tin sa spun ca i-am dat sa manance Trifoi. Cusca in ultimu-l timp a fost curatata dar. adaugasem o alta cusca pentru. nou-nascuti ei si saptiu-l sa facut mai mic. 30-40 cm. Ce sa-i fac? Se mai poate face ceva? Plss raspuns rapid va rog. Multumesc.
Raportează

6 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ce proasta/prost poti fii, tu nu iti dai seama ca are nevoie de un veterinar?
Noi cu ce te putem ajuta?

| dDow explică (pentru MeimeiPinguinu):

Unde sta-u eu un veterinar e la peste 300 de km de mine. si cu ce merg pe jos. lus de asta mersi. de sfaturi. a murit la doua ore dupa ce am postat.

| MeimeiPinguinu a răspuns (pentru dDow):

Si?
Puteai lua o masina, tren ceva sau sa apelezi la veterinar 90% venea el la tine.

| Hash001 a răspuns:

"am spalat-o pentru. ca avea ceva maroniu la fundulet. " laughing))))))))))))) ce caterinca

| Ashmy a răspuns:

Du-o rapid la veterinar si sanatate.

| dDow explică:

Am aflat ce avea. Ia dat mama mea niste trifoi. si era ud adica trebuia lasat putin la uscat...