| Elenna21 a întrebat:

Am o intrebare... ce sa fac? M-am plictisit de calculator, telefon si televizor! mi-am facut temele si acumma plictisesc... ce sa fac? Si nu mai vreau tehnologie

Răspuns Câştigător
| Amalya88 a răspuns:

Buna.
1.Cea mai buna idee a mea e sa incepi sa scrii o carte. Despre ce? Spre exemplu: Inventeaza un personaj si scrie despre viata lui ca si cum ai fi tu.
2. Iesi la plimbare cu prietenii in parc, prin oras, poate chiar si in padure.
3. Daca tot se apropie 1 mai iti sugerez sa-ti convingi parintii sa mergeti intr-o excursie.
4. Du-te in oras si cauta-ti un curs. De exemplu: La dans, la cantat... etc. ( Eu umblu la curs de fotografie).
5. Mai vorbeste cu parintii tai despre ce se intampla la scoala, despre ce iti doresti cel mai mult, despre ce probleme ai.
6. Iregistreaza-te cum canti niste melodii daca ai voce buna.
7. Te poti apuca de facut bijuterii sau haine DIY daca te-ai plictisit de cele vechi.
8. Ia-ti niste foi A3 sau A4 si fa-ti niste postere pentru camera.
9. Cand te intalnesi cu prietenii, faceti-va poze si duceti la tipografie si acasa poti sa-ti faci o inimioara din poze pe perete.
10. Cand te intalnesti cu prietenii cei mai noi scrieti fiecare pe o foaie: 10 lucruri pe care nu le suportati, 10 lucruri pe care le iubiti, 10 artisti care va plac in mod special, 10 locatii din lume pe care le-ai vizita si 10 vise.

SPER CA TE-AM AJUTAT! SUCCES! happy

17 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Poate niste exercitii precum flotari sau genoflexiuni te vor ajuta.

| neutrino a răspuns:

Sari coarda.

| kar1GaNNN a răspuns:

Du-te pe afara cu prietenele, joaca-te, elastic sau sari coarda m joaca-te carti, septica, poker, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii ce imi zicea mie bunicu?
"iate cu mainile de cur si sari in sus". recomand

| BTWIN a răspuns:

Citeste o carte sau uita-te la un film(comedie, horror, ce-ti place tie)

| TOOL a răspuns:

Hey, ai putea iesii cu prietenii, ai putea incerca un sport nou, de ex eu acum 2 veri am invatat sa joc ping-pong.

| Radu1015 a răspuns:

Stai cu prietenii! Sunt cei mai importanti!

| Alina570 a răspuns:

Citeste o carte, intalneste-te cu prietenii, inscrie-te la un sport, plimba-te cu barca pe un lac, fa fotografii pe strada, incearca sa gatesti ceva, fa curatenie in casa, du-te la o piesa de teatru.

| Elenna21 explică (pentru Alina570):

Ma refeream in acest moment si nu am cum sa ies din casa pentru ca sunt racita laughing si mi-am facut temele si nu am cum sa ma vad cu prietenele laughing e seara si am 12 ani laughingnu pot sa ies din casa la ora 7 seara laughing))

| Elenna21 explică (pentru Alina570):

Si ma refeream in acest moment intelegi?

| Alina570 a răspuns (pentru Elenna21):

Atunci citeste o carte buna, sau ai si matreata in ochi?

| Emily990 a răspuns (pentru Alina570):

rolling on the floor))))))))))))ai fost bestiala, mor de ras, cica "matreata in ochi" rolling on the floor)))))

| MihaiN a răspuns:

Citeste happy Recomand carti de calitate, literatura clasica, psihologie, filosofie, poezie chiar.

| Caracter3 a răspuns:

Citeste o carte iesi afara!

| ovdiuc a răspuns:

Ai auzit de AFARA big grin iesi cu colegii prin oras

| 12345Anonim a răspuns:

Poti sa citesti o carte,sa faci poezi,sa scrii in jurnal (daca nu ai unul poti sa-ti faci )poti sa te uiti la un film (stiu, nu vrei televizor, calculator, tv, dar un film bun te poate inveseli )

| Panda10Unicorn a răspuns:

1.poti sa desenzi sau chiar sa confectionezi propria ta marca de haine
2.sa iesi in oras cu prietenii
3.sa incepi sa scrii o carte
4.sa gatesti tot felul de deserturi
5.sa iti faci propriul tau blog (dar asta cam necesita tehnologie)
6.sa compui cantece
7.sa iti faci propria ta gradina
8.sa iti imbunatatesti vestimentatia cu unele chesti
9.sa iti reciclezi hainele prin ati face altele, ex.din o pereche de blugi lungi uni scrurti sau o geanta, etc
10.sa pictezi, desenezi, confectionezi, creezi
SPER CA TE-AM AJUTAT!winking