| ReadAllAboutMe a întrebat:

Salut deci ma plictisesc de morpuppy dog eyes Ce pot sa fac si eu in timpul liber? Fara PC si TV. Vreau ceva. distractiv de facut si in acelasi timp si interesant.
M-am plictisit de calculator si de televizor... ma tot uit de ceva timp.
Deci vreau idei. Dau si eu fundahappy Desigur.winking

8 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Bunăă. Plictiseală este pentru că nu știți ce înseamnă activități cu prietenii. Ieși în oraș cu prietenii, parcuri de distracție, plimbare prin parc, citește cărți pentru că te ajută la dezvolrtarea psihică și îți captivează atenția și bineînțeles timpul trece mai repede și mai folositor. Alege o carte sau mai multe și citește-le pentru că este foarte important să citești. big grin Sper că ți-am dat câteva idei.

| ReadAllAboutMe explică (pentru Maariiaa):

Pai carti am citit. si m-am plictisit si de ele... cu prietenii nu.laughing)
Vreau si eu ceva. origami ceva captivant de facut.laughing nu invatat si iarasi invatat. m-am plictisit de aceste activitati in fiecare zi. Vreau sa fac si eu cv creativ! In afara de prieteni, plimbari prin parc, carti si invatat. si cele de mai sus mentionate in intrebarea mea.

| loveanime059 a răspuns:

Ceva mai diferit deci...mda te inteleg si eu m-am plictisit de toate activitatile astea zilnice, si eu vreau sa se intample ceva interesant si diferit, sincer n-am nicio idee, dar cred ca ar trece daca ai calatori, daca ai vedea locuri noi, oameni noi...baftawinking

| FllorinaFlory a răspuns:

Plimba-te cu rolele sau cu bicicleta.
Fa un picnic cu cativa prieteni.
Citeste o carte.

| ReadAllAboutMe explică (pentru FllorinaFlory):

Cu rolele ma plictisesc. si bicicleta. iarasilaughing

| BlueEBirdD a răspuns:

Imagineaza-ti un peisajsi incerca sa il pictezi, ia reviste vechi, ziare si fa fetele amuzante oamenilor, mergi intr-o vacanta mica cu familia, daca ai un catel joacate cu el, nu mai am alte idei... funda?

| HeyLyn a răspuns:

Buna happy Sa-ți dau cateva chestii amuzante: picteaza cu picioarele laughing, încearcă sa sari coarda in moduri cat mai bizare,modeleaza ceva mai abstract din plastilina, încearcă sa-ți creezi propriile chestii (sosuri, briose, prajituri) sau atunci cand faci curatenie, da drumul la muzica si încearcă sa îți incadrezi toate miscarile pe melodia respectiva. Have fun big grin

| PINKPERX2 a răspuns:

Daca esti baiat, incearca asta: http://robert-florin.ro/......a-sanatos/

Daca esti fata: http://robert-florin.ro/2012/08/alergatul-si-beneficiile-lui/

Nu conteaza ca esti slab/a, antrenamentul te va ajuta si ai acolo si motivele :)