| WeLoveIceCream a întrebat:

Am o intrebare pentru cei cu initiativa(e o calitate pozitivalaughing). V-ati gandit vreodata cum ar fi sa revolutionati lumea? Eu da.Si am cateva idei.As vrea sa le discut cu voi:d.cum putem schimba lumea? de exemplu, cea mai mare dorinta a mea, care ar ajuta lumea 100% ar fi: In loc de cartile, caietele, penarele, pixurile si toate chestiile de la scoala, sa avem un laptop. Ar fi mult mai bine. unii se vor gandi ca este prea scump, dar in 8 sau 12 ani de scoala(12 pentru cine face si liceul) nu il vei schimba niciodata. Si daca ne gandim mai bine, e mai scump ca timp de 12 ani sa cumperi in fiecare an carti, caiete, pixuri si detoate. Ar ajunge cam la 4-5 mil pe an(le schimbam mereu) si in 12 ani ar fi in jur de 50 de mil. Si un laptop nu e chiar atat. Iar beneficiile laptopului sunt: 1) este mai usor ca un ghiozdan cu carti de 3 kg(sau mai mult, 2) nu il schimbi asa des(poate la 3-4ani), 3) nu iti poti uita caietul acasa, pentru ca acest caiet este de fapt un folder in laptopul tau, 4) iti poti face temele foaaarte simplu pe net(un referat, rezumat, etc), 5) ai tot ce ai nevoie pe acel pc...Si ar mai fii, dar lasam doar atat. Ceea ce vreau sa spun este ca ar fi mult mai benefic un laptop. Dar cu oamneii si mentalitatiile lor din ziua de azi, va fi greu de convins... Sper ca veti intelege, astept raspunsuri! Funda pentru cea mai dezvoltata gandire! Ve besk!happy. Bye!happy:*:angryscuze categoria)

3 răspunsuri:
| Ioniboni a răspuns:

He he ideea ta din punct de vedere material e una bunicica.Dar gandeste-te cati dintre elevi ar mai invata? Avand google la dispozitie...

| WeLoveIceCream explică (pentru Ioniboni):

Pai cam asta zic.Nu vreau sa exclud profii din invatamant, dar ar fi mai bine sa avem laptopuri. Sau sa fie unele la care nu merge netullaughing.Hei, avand in vedere ca am 12 ani, e o idee destul de bunabig grin.love struck

| Ioniboni a răspuns (pentru WeLoveIceCream):

Poi da laughing n-am zis ca nulaughing sper sa ti se indeplineasca dorintalaughing