| denioana a întrebat:

am o intrebare pentru fete :mi-a intarziat ciclul menstrual cu 2 saptamani. CE S-A INTAMPLAT SI CE SA FAC?
P. Stonguerimul meu ciclu a fost luna trecuta pe 11 iulie 2010

6 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Pana se reguleaza ciclu menstrual dureaza 1-2 ani. E ceva normal sa intarzie. Nu te astepta sa iti vina in fiecare luna pe aceeasi data. Cunosc fete carora le-a venit prima menstruatie[menarha] iar 2, 3 luni nu le-a mai venit. 1 luna da, 2 nu. Cu intarzieri de saptamani, zile. Daca nu ai avut contact sexual neprotejat nu trebuie sa iti faci griji. E ceva normal.

pa, pa.

| ºPishcotº a răspuns:

Nu te alarma! E normal in primii ani sa-ti mai intarzie! Vorbeste cu mama ta, si vezi ce-sti spune! Daca tot nu-ti vine te duci la un doctor:*! Ceao:*

| luciana200972 a răspuns:

La inceput este normal sa iti intarzie, dc problema persista cel mai bine este sa consulti un ginecolog, exista pastile care ajuta la reglare, deocamdata mai ateapta cel mult 5-6 luni si noteaza-ti in fiecare luna cand vine si cate zile tine.

| bombo9 a răspuns:

Inseamna ca n ai ciclu regulat n poti s faci nimic in privinta astawinking si n s-a intamplat nimic pentru ca e ceva normal

| SharlenaGeorgiana a răspuns:

Nu se intampla nimichappy...la inceput, primii doi ani sau chiar mai mult ciclul se regleaza.deci stai linistita, nu este nimic neinregula:*

| alexa_4958 a răspuns:

E ceva normal. mie dupa ce mi-a venit prima data mi-a mai venit peste 2, 3 luni.si desi am ciclu de 3 ani nici acum nu e regulat.nu te speria