| anonim_4396 a întrebat:

Am o mare problema:-s.Acum vreo 2 ani, mama a mers cu serviciul in Danemarca si i-a placut foarte mult.Imediat ce s-a intors, ne-a intrebat pe mine, pe sora mea si pe tata daca nu am vrea sa ne mutam acolo.Noi atunci am spus nu, deoarece aici aveam prieteni, etc etc.Acum,ne descurcam mai bine cu banii decat atunci, si mi-am schimbat cu totul perspectiva. Vreau neaparat sa ma mut in Danemarca.Am auzit ca e scoala mult mai usoara si oamenii sunt prietenosi si corecti. Dar acum mama nu mai vrea...nu stiu cum sa o conving.Va rog ajutati-ma si spuneti-mi cum sa o conving pe mama sa ne mutam in Danemarca.big grinhappy

3 răspunsuri:
| VIPlidia a răspuns:

Dar de ce nu vai doreste sa place in Danemarca? Poate exista un motiv destul de intemeiat pentru a nu parasi tara.Incearca sa intelegi de ce nu vrea,sau explicatii ca ai un viitror mai bun acolo,ca sunt alte oportunitati,nu doar ca viata care o au, ci ca viitor, politica si comunitate.

| Ariyana a răspuns:

Nu vrea sa mai plece in Danemarca pentru ca vazut o emisiune despre patriotism, etc etc.si spune ca asta e tara ei si gataoh go on.Dar as vrea sa o convingbig grinhappy.

| cristina_3212 a răspuns:

Mai intai spune-i ca esti dispusa sa iti asumi ca tu ai vrut sa te muti si ca nu vei regreta. Spune-i ca acolo iti vei face prieteni noi si iti va fi si mai bine cu scoala iar acolo veti putea sa o duceti mai bine.Succes!